Uşak'ta "100 Yaşında 100 Fotoğrafla Alparslan Türkeş" Fotoğraf Sergisi

Alparslan Türkeş’in doğumunun 100. Yıl etkinlikleri kapsamında, Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanlığı tarafından Atatürk Kültür Merkezinde ‘100 Yaşında 100 Fotoğrafla Alparslan Türkeş’ adlı fotoğraf sergisi ve Alparslan Türkeş’le ilgili bir konferans düzenlendi.
Uşak'ta "100 Yaşında 100 Fotoğrafla Alparslan Türkeş" Fotoğraf Sergisi

Ülkü Ocakları’nın Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in hayatının ve ortak anıların paylaşıldığı gece yoğun ilgi gördü. Ülkü Ocakları Uşak İl Başkanı Çağlar Tuna ‘Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anmak, anlamak ve aktarmak için düzenlediğimiz programa hepiniz hoş geldiniz. Başbuğumuzu daha iyi idrak edebilmek maksadıyla onun en büyük emaneti olan ülkü ocakları ve evlatlarım diye hitap ettiği ülkü ocaklılar olarak 2017 yılını Başbuğ Alparslan Türkeş yılı olarak adlandırdık.’’ dedi.

Tuna ‘’Bu kapsamda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak gerek genel merkezimiz bünyesinde gerekse il ve ilçe ocaklarımız bünyesinde birçok sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirildi. Bizler onun fikirlerinin, düşüncelerinin, hedeflerinin, gayelerinin yılmaz savunucusu olan evlatları olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyi gece gökyüzüne çıkıp yol gösteren yön tayin eden bir kutup yıldızı misali olarak adlandırmaktayız.’’ ifadelerini kullandı

Modaratörlüğünü Milliyetçi Hareket Partisi Uşak İl Başkanı’nın yaptığı Konferansa katılan eski ülkü ocakları uşak il başkanı İbrahim Karahan, eski Milliyetçi Hareket Partisi uşak İl Başkanı Seyfi Yalçın ve Eski Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları İl başkanı Emine Kocadüz’ün katılımları ile gerçekleşti.