Uşak Belediyesi Gurbetçi Festivali için kolları sıvadı

Uşak Belediyesi üçüncü festivali olan Gurbetçi Festivali için hazırlıklarına başladı.

KÜLTÜR SANAT 28.07.2022, 09:29 28.07.2022, 09:43

Uşak Belediyesi Gurbetçi Festivali için kolları sıvadı

Uşak Belediyesi üçüncü festivali olan Gurbetçi Festivali için hazırlıklarına başladı.

KÜLTÜR SANAT 28.07.2022, 09:29 28.07.2022, 09:43
Uşak Belediyesi Gurbetçi Festivali için kolları sıvadı

Memleket hasreti çeken gurbetçilere ve doğayla buluşarak birbirinden renkli etkinliklerle stres atmak isteyen Uşaklılara yönelik gerçekleştirilecek festivalinprogram takvimi belli oldu.Birbirinden özel sanatçıların sahne alacağı Gurbetçi Festivali kapsamında ayrıca onlarca etkinlik ve gösteri de hayat bulacak.

FESTİVALİN ADRESİ BU KEZ DOĞANIN KALBİ OLACAK
Gurbetçi Festivali, kent merkezine yaklaşık 11 kilometre uzaklıkta bulunan ve Uşak Belediyesi tarafından kapsamlı revizyon çalışması başlatılan 254 bin metrekarelik Yeşil Karaağaç Rekreasyon Alanı’nda düzenlenecek. Yürüyüş yolları, kamp ve karavan bölgeleri ile etkinlik ve mesire alanı gibi çok sayıda donatıya ev sahipliği yapacak alan ilk etkinliğiyle misafirlerini ağırlayacak.

Mavinin ve yeşilin birleştiği Karaağaç Göleti’nde düzenlenecek olan etkinlik kapsamında sandal gezintisi, survivor parkuru, kemankeş okçuluk, ayak tenisi ve voleybol gibi etkinlik alanları kurulacak. Öte yandan flyboard, cirit, halk oyunları ve lazer ışık gösterisi gibi programlar da misafirlerini eğlendirecek.

TRT’nin sevilen çizgi filmi Rafadan Tayfa’nın da sahne alacağı etkinlikte; Kent Orkestrası, Banu Başpınar, Ankaralı Ayşe Dinçer ve Buray gibi değerli isimler de notalara ses olacak.

Gıda ve konfeksiyon başta olmak üzere farklıkategorilerde ürünlere ait stantlar da Uşaklıları bekleyecek.

FESTİVAL İÇİN SERVİS KALKACAK; ÇİFT YÖNLÜ ÇALIŞACAK
Uşak Belediyesi tarafından, vatandaşların ulaşımla ilgili sorun yaşamaması adına kent merkezinde yer alan 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan(Atatürk Anıtı) Karaağaç Festival alanına her gün servis kaldırılacağı duyuruldu. 4 Ağustos Perşembe günü itibariyle 12.00’den etkinlik sonuna kadar devam edecek servislerkent merkezine dönüşleri de sağlayacak.

FESTİVAL KORTEJLE BAŞLAYACAK
4 Ağustos’ta başlayacak olan festival içinse 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan etkinlik alanına kadar model araçlar ve motosikletler ile renkli bir kortej düzenlenecek. Korteje eşlik etmek ve açılış programına katılmak isteyen ancak aracı olmayan vatandaşlar içinse yine 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan 13.30’da servis kaldırılacak.

KAMP MÜJDESİ GELDİ
Doğayla iç içe olan festival için Uşak Belediyesi tarafından bir de kamp alanı oluşturulduğuna dair müjde verildi. Yapılan bilgilendirmede, vatandaşların oluşturulan alanda veya uygun bölgelerde kendi belirleyecekleri noktalarda çadır konaklaması sağlayabilecekleri belirtildi.

İşte Gurbetçi Festivali’nin etkinlik takvimi;

4 Ağustos Perşembe:

13.30 : 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan Yeşil Karaağaç Festival Alanı’na Kortej
14.00 : Açılış Programı
14.30 :Uçurtma Şenliği
15.00 : Flyboard Gösterisi
15.30 : Cirit Gösterisi
16.00 : Fidan Dikimi
19.00 : Altan Show
19.30 : Rafadan Tayfa
21.00 : Uşak Kent Orkestrası Konseri

5 Ağustos Cuma:

19.30 : Altan Show
20.00 : Dj.Hakan Işık
21.00 : Lazer Işık Gösterisi
22.00 : Banu Başpınar Konseri

6 Ağustos Cumartesi:

19.30 : Altan Show
20.00 : Dj. Hakan Işık
21.00 : Lazer Işık Gösterisi
22.00 : Ankaralı Ayşe Dinçer Konseri

7 Ağustos Pazar:

18.00 :Cirit Gösterisi
19.30 : Altan Show
20.00 : Dj. Hakan Işık
21.00 : Lazer Işık Gösterisi
22.00 : Buray Konseri

Alanda bulunacak diğer etkinlikler:
Çocuk oyun alanları, survivor parkuru, karate gösterisi, göl üzerinde sandal gezintisi, atış poligonu, halk oyunları, lunapark, mini futbol, voleybol, kemankeş okçuluk, ayak tenisi.

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (4)
dayı 4 ay önce
belediyenin her tarafı borçken insanlar hastanelerde sıra bulamazken ne festivali oturunda belediyenin bütçesi nasıl bu hale geldi diye düşünün tabi her şeye zam nasılsa gene olan vatandaşa olacak belediye yönetiminin umurunda mı ayranımız yok içmeye tahtaravalinen gider kenefe sözde Allah kitab din iman hak hukuk icraatte savurganlık vurdum duymazlık keyfi alem oh ne ala memleket ye kürküm o yede yediğniz humalar elbet mamadınızı tırmalar inşAllah
süleyman 5 ay önce
Uşak belediyesini pandeminin yoğunlaştığı sağlık bakanının ve yetkililerin önlem alınması konusunda uyarıda bulunduğu sıralarda hastalığı yaymak konusunda gösterdiği üstün gayretlerinden dolayı tebrik ederim
Mustafa 4 ay önce
Belediye uyuyor
Hayata hangi açıdan bakıyor çok merak ediyorum. Yollar hastaneler içler acısı durumdayken festival neyin nesi . Ya siz Uşak ta yaşamıyorsunuz yada size giden yollar hep yapılıyor. Hastaneye gittiğinizde önden sıra veriliyor. Çıkıp halkın sorunlarını dinleyip çözüme ulaştırma yerine festival duzenleyip , harcanan paralar boşuna . ...
Tamer 4 ay önce
Bencede yılın 365 günü Uşak ta yaşayan insanlardan toplanan paraları böyle gurbetçi festivalinde harcamak müthiş fikir nede olsa avrupa çökmüş batmış orda gün yüzü görememişler