Uşak Belediyesi 19 Mayıs’a özel olarak düzenleyeceği festivalin detaylarını açıkladı

Uşak Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebi ile Gençlik Festivali düzenleyecek. 18, 19, 20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek festivale ilişkin ayrıntılar ve program takvimi belli oldu.
Uşak Belediyesi 19 Mayıs’a özel olarak düzenleyeceği festivalin detaylarını açıkladı

Bu hafta sonu start verecek olan festivale ilişkin Uşaklıların merak ettiği detaylar belli oldu. Atapark’ta düzenlenecek olan Gençlik Festivali 18 – 20 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Uşak Belediyesi, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında Uşak Kent Orkestrası, Narkoz Grubu ve Pera Grubu’nun gençlerle buluşacağını belirtti. Bunların yanı sıra karaoke, sahne şovları ve çeşitli turnuvalarla gençler dopdolu bir festival yaşayacak.

FİNAL HAFTASI ÖNCESİ MOTİVASYON

İlk olarak 18 Mayıs Cumartesi günü Atapark’ta başlayacak kortej ile açılışı yapılacak olan festivalde gençler final sınavları öncesi doyasıya eğlenerek bayramın neşesini hep birlikte yaşayacak. Kortej yürüyüşünü neşeli ritimleriyle kaplayacak olan Bando ekibinin yanı sıra; rengarenk vosvoslar, tiyatro toplulukları ve kent orkestrası üyeleri de kortejde yer alacak. Öte yandan ay yıldızlı bayrakların oluşturduğu kortej ile şehir kırmızı-beyaza bürünecek. Renkli kortejin ardından resmi olarak başlamış olacak festivalde, alanda yapılan etkinliklerin başında gelen balon futbolu, mini futbol ve dev Monopoly, karaoke, çeşitli sahne şovları ve turnuvalar, gençlerin ve kendini genç hissedenlerin ilgi odağı olacak.

KULAKLARIN PASI SİLİNECEK

Festival kapsamında ilk performans 18 Mayıs’ta Uşak Kent Orkestrası’nın olacak. Müzikte kalite anlayışıyla kentin semalarını muhteşem melodilerle dolduracak Kent Orkestrası’nın ardından; izleyen herkese geçmişe yolculuk yaptıracak olan Old Boys grubu 80’ler ve 90’lar konseptiyle her neslin eğlencesine ortak olacak. Dolu dolu geçecek ilk günün ardından tüm renkli etkinliklerin yanı sıra Balon Futbolu ve Karate Show gibi vatandaşlara özel gösteriler, göz kamaştırarak festivale renk katacak. İkinci gün ön grup olarak sahne alacak Narkoz Grubu, birbirinden eşsiz yorumlarıyla Uşaklıları müziğe doyuracak. Hemen ardından sahnede yerini alıp 'Biri Vardı', 'Sensiz Ben' gibi şarkılarıyla festival severlere ulaşacak olan Pera grubu; gençlere tam bir müzik ziyafeti yaşatacak.

LUNAPARK VE STANTLAR ETKİNLİK ALANINI SÜSLEYECEK

Atapark etkinlik alanı festivalin son gününde de gençlerin uğrak noktası olmaya devam edecek. Festivalin kalbi, birbirinden farklı etkinliklerle beraber atacak. Renkli sportif etkinlikler ve oyun grupları kenti coşkuya doyuracak. Son akşam ise enerjisiyle herkesi coşturacak olan Elif Buse Aşan sahneyi ısıtacak; ardından yediden yetmişe herkesin şarkılarını ezbere bildiği Ayna grubu Uşaklı müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Diğer yandan festivalde 16 – 18 Mayıs 2024 tarihleri arasında lunaparkların ücretsiz olarak kullanılabileceğinin de altı çizildi. Gençlik Festivali’ne tüm Uşaklılar davet edildi.