Sanat müziğinde muhteşem gece

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Aşkefza Türk Sanat Müziği Korosu birbirinden güzel eserleri seslendirerek dinleyicilere muhteşem bir gece yaşattı.
Sanat müziğinde muhteşem gece

TRT Sanatçısı Güldehen Marmara’nın konuk sanatçı olarak katıldığı gecede dinleyicilerin de pek çok şarkıya eşlik etmesi Uşak halkının sanata ne derece değer verdiğini ve sanatsal etkinliklere ağırlık verilmesindeki nedeni bir kez daha gösterdi.

İlkler şehri Uşak’ta bir ilk daha

Kısıtlı imkânlarla sanat alanında en iyi eserleri sunmak adına titiz çalışmalarla bu güne gelen koro bir ilke imza attı. Özlem Sevinç Fırat tarafından yönetilen Aşkefza Türk Sanat Müziği Korosu Uşak’ta ilk kez bir kadının şefliğinde sahne almasıyla tarihe geçti.

Uşak’ın bu tarz etkinliklerle renklendiğini dile getiren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sanat müziği alanında söz sahibi isimlerin kentte misafir edildiğini vurguladı. Başkan Cahan, “Sahne alan ekiplerimiz de güzel, etkinliklerimizi dolduran seyircilerimiz de. Bu da şunu gösteriyor; Uşak gerçekten âşıklar diyarı. Halk Müziği, Sanat Müziği ve diğer tüm etkinliklerimizde hemşehrilerimizin bizlerle olması, âşıklık mayası Uşak halkında var olduğunu ispat ediyor. Biz de istiyoruz ki hep birlikte Uşak’ı sanat ve kültürle dolu yarınlara taşıyalım.” dedi.

Uşak’ın her anlamda geliştiğini kaydeden Cahan, bir seyirci tarafından dile getirilen salon isteğine, “Sıra ona geliyor. İnşallah yeni bir salon yapacağız.” diye yanıt vermesinin ardından çiçek takdimi gerçekleştirildi.

Öte yandan misafir TRT sanatçısı Güldehen Marmara koro eşliğinde Başkan Nurullah Cahan’a sürpriz yaparak en sevdiği eser olan “Bir şarkısın sen”e ses oldu.