Pette, Uşak’ta miniklerle buluştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve PTT AŞ desteğiyle PTT Bilgi Teknolojileri AŞ tarafından hayata geçirilen Pette Çocuk Tiyatrosu Atatürk Kültür Merkezinde Uşaklı minik izleyicileriyle buluştu.
Pette, Uşak’ta miniklerle buluştu

İki seans olarak gerçekleştirilen gösteriye yaklaşık 600 çocuk katıldı. 
Oyun hakkında değerlendirmelerde buluna Yönetmen Hakan Polacanlı Pette Çocuk Tiyatrosunun bir yıldır çalışmalarına devam ettiğini ve 1,5 aylık provanın sonunda sahnelere çıkmaya başladıklarını söylerdi. Polacanlı; “İlk oyunumuzu Tekirdağ’da yaptık ve şimdi Uşak’tayız yarın da İzmir’de olacağız. Neden yapıyoruz bu projeyi? Çünkü Pette TV kuruluyor arkadaşlar. Pette TV’de Pette ve arkadaşları sizinle beraber maceralara atılacaklar, oyunlar oynayacaklar. Pette TV’ye yakında kavuşacaksınız PTT ve PTT Teknoloji tabi ki Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yönlendirmelerinde ve himayelerinde yapılıyor. Çok güzel bir organizasyon açıkçası biz çok heyecanlıyız yeni başladığı için, 81 ili dolaşmak istiyoruz. Umarız herkesle buluşuruz, çocuklarla buluşuruz 7’den 77’ye herkesin ilgisini çekiyor Kerem sayesinde. Sağ olsun bizi kırmadı ve bu projenin içerisinde oldu.” Şekilde konuştu. 
Oyunda yaptığı illüzyon gösterileriyle çocukların ilgi odağı olan Kerem Eser de konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “ Bu bir ekip çalışması hepimiz bir ekibin parçasıyız, kolay değil ama işimizi çok severek yaptığımız için elimizden gelenin en iyisini vermeye çalışıyoruz, her gün başka bir ilde uyanıyoruz. Bütün yorgunluğumuza rağmen çocuklara bunu hissettirmeden elimizden gelenin en iyisini verip onların mutlu bir şekilde ayrılması için çaba sarf ediyoruz. Bu gülen yüzler de gerçekten amacımıza ulaştığımızı gösteriyor bizlere. Biz de çok mutlu oluyoruz. Onlarım gülümsemesine vesile olmak kadar güzel bir duygu yok. Umarım oyun güzel bir şekilde devam eder. 
PTT Uşak Başmüdürü İsmail Ertaş da Pette tiyatro ekibine teşekkür etti. Etkinliğin çok güzel olduğunu söyleyen Ertaş çalışmalarının ve başarılarının devamını diledi. 


Pette Çocuk Tiyatrosunu, Atlı Karınca Kreş, Mehmetçik İlkokulu, Öğretmen Mahmut Özgebek İlkokulu ile Canım Annem Anaokulundan yaklaşık 600 minik öğrenci izledi. Öğrencilere oyun çıkışı çeşitli hediyeler verildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi. Etkinliğe Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin de katıldı. 
Çocukları tiyatroyla tanıştırmak, güzel sanatlara ilgi duymalarını sağlamak ve kültürel gelişmelerine katkı sunmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Pette Çocuk Tiyatrosu’nda PTT A.Ş.’nin sevimli karakteri Pette’nin yanında TRT ekranlarından tanınan Kerem Eser de renkli bir hikaye eşliğinde rol alıyor. Elif Temuçin tarafından yazılan, Hakan Polacanlı’nın yönetmenliğini yaptığı oyun tüm ülkede 2018- 2019 eğitim ve öğretim yılında 50 bin seyirciye ulaşmayı hedefliyor.