Nazilli Belediyesi bünyesinde Otizm Orkestrası ve Korosu kuruldu

Nazilli'de Belediye ve Kent Konseyi tarafından yürütülen ortak çalışmalar sonucunda Otizm Orkestra ve Korosu kuruldu.
Nazilli Belediyesi bünyesinde Otizm Orkestrası ve Korosu kuruldu

Otizmli bireylere ve ailelerine yönelik destek programlarını sürdüren Nazilli Belediyesi yeni bir kültür sanat çalışmasına imza attı. Nazilli Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından Otizm Orkestra ve Korosu kuruldu.

Nazilli Kent Konseyi Başkanı Gürkan Yenipazarlı, Aydın Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Nazilli İlçe Temsilcileri Sema Üzel ve Muzaffer Uyan makamında Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı ziyaret ederek projeye desteklerinden ötürü teşekkürlerini ilettiler. Çocuklar kadar ailelerinin de sevinçleri kameralara yansıdı.

NAZİLLİ'DE OTİZMLİ BİREYLER İÇİN ÖRNEK PROJE!

Nazilli Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından Otizm Orkestra ve Korosu kuruldu. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret eden Nazilli Kent Konseyi Başkanı Gürkan Yenipazarlı, Aydın Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Nazilli İlçe Temsilcileri Sema Üzel ve Muzaffer Uyan, desteklerinden dolayı Nazilli Belediyesi’ne teşekkür etti.

4.jpg

Çalışmaların Lütfi Selek Kültür Merkezi’nde başladığını ifade eden Nazilli Otizm Orkestra ve Korosu Kurucu Şefi Şefika Yurga; “Bugün bizler için çok kıymetli bir gün. Geçtiğimiz yıllarda İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu olarak Nazilli’de konserler vermiştik. Bugün de yeni bir orkestranın Nazilli’de kurulması için çalışmalara başladık.

1.jpg

30 öğrencimiz var. Her hafta çalışarak koromuzu en güzel şekilde hazırlayacağız” dedi. Nazilli Belediyesi olarak kültürel ve sosyal faaliyetlerin desteklenmesi ve yaşatılması için gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; “Otizmli bireylerin sosyal yaşamda daha fazla yer alması için Nazillimizde ilk kez Otizm Orkestra ve Koromuzu kurduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" diyerek koronun büyük başarılara imza atmasını beklediklerini ve ilk konserin heyecanını yaşadıklarını söyledi. Koroda çalışmalar tüm hızı ile devam ederken ortaya renkli görüntüler çıktı.