Muğla Datça’da Kıbrıs gazisi suluboya resim sergisi açtı

Kıbrıs Gazisi Emekli Deniz Astsubayı Erdal Özyurt, açtığı suluboya resim sergisi ile yoğun ilgi gördü.
Muğla Datça’da Kıbrıs gazisi suluboya resim sergisi açtı

Muğla'da sanatsal faaliyetler tüm hızı ile devam ederken bunlardan biride Datça'da düzenlendi. Yılın 6 ayını Datça'da geçiren Kıbrıs Gazisi Emekli Deniz Astsubayı Erdal Özyurt, Datça'da 2. kişisel suluboya resim sergisini açtı. Sergi yine yoğun ilgi görürken 14 Temmuz tarihine kadar ziyarete açık olacak...

DATÇA'DA SULUBOYA RESİM SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ!

Yaşamının 6 ayını Datça’da geçiren Kıbrıs Gazisi Emekli Deniz Astsubayı Erdal Özyurt, Datça’da ikinci kişisel suluboya resim sergisini açtı. 30 yıldır resim sanatı ile uğraşan Emekli Gazi Astsubay Özyurt, resimlerini Kocaeli’de kendisine ait atölyesinde gerçekleştiriyor.

sergi-2.jpg

Datça Liman Sergi Salonunda gerçekleşen Suluboya Resim Sergisi 14 Temmuz tarihine kadar açık kalacak ve sanatseverler saat 18:00-22:00 arası sergiyi gezebilecekler. 45 suluboya tablonun sergilendiği sergiyi çok sayıda sanatsever ziyaret ederken, Gazi Erdal Özyurt, “Şu anda 45 suluboya tablom sergileniyor. Ben 30 yıldır resim yapıyorum. Kara kalem ile başladım, yağlı boya ve ardından suluboya resim ile devam ediyorum.

sergi-10.jpg

Suluboya resmi 15 yıldır yapıyorum. Bu benim Datça’da açtığım ikinci sergi. Datça’daki ilk sergimi pandemi öncesi açmıştım. Çalışmalarımı Kocaeli’deki kendi atölyemde yapıyorum" dedi.

Yılın 6 ayını Datça'da geçirdiğini belirten Özyürt sergisini ziyaret eden ve kendisini bu özel gününde yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini sundu. Serginin 14 Temmuz tarihine kadar açık olacağı ve ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı duyuruldu.

Kaynak:Haber Kaynağı