Kütahya'da vakfiyelerin hayır şartları yerine getirildi

Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilebilmesi için ihtiyaç sahibi çocuklara çeşitli hediyeler dağıttılar.
Kütahya'da vakfiyelerin hayır şartları yerine getirildi

Anadolu kültüründe vakıf kurumunun büyük bir önemi bulunuyor. Varlık sahipleri tarafından vakıf edilerek bağışlanan varlıklar belirli hayır şartlarına sahip oluyorlar. Bu hayır şartlarının yerine getirilmesi karşılığında vakfedilen varlık amacına uygun bir şekilde kullanılabiliyor.

Kütahya’da da vakfiyeler ile alakalı olarak önemli bir etkinlik yapıldı. Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü düzenlenen etkinlikte hayır sahiplerinin hayır şartlarını yerine getirdiler. Bu çerçevede ihtiyaç sahibi çocuklar çeşitli hediyelerle sevindirildi.

HAYIR YAPILDI!

Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla ihtiyaç sahibi çocuklara hediye dağıtıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla Kütahya Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Valilik önünde, yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklara, bisiklet, tablet, bilgisayar, top ve hediye çeki dağıtılırken programa katılan 2 bin kişiye de dondurma ikram edildi.

Etkinliğe Kütahya Vali Yardımcısı Burhanettin Yavaşi, Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın ve hediye dağıtılan çocuklar ile aileleri katıldı. 6 Mayıs’ta Vakıflar Haftasını kutlamaya başladıklarını söyleyen Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın, bu faaliyetlere devam edeceklerini belirterek, "Vakfiyelerde yazıp uygulaması yapılmayan ne kadar şart varsa bunları uygulamayı genel müdürlüğümüz başlattı, biz de imkanımız dahilinde olan uygulamaları yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Kütahya’da vakfedilmiş yerler ile alakalı olarak hayır işleri son dönemlerde oldukça etkin bir şekilde yapılıyor. Hayır şartlarının yerine getiriliyor olması ise yeni vakfedilecek varlıklar için teşvik edici oluyor. Bu durumdan kazançlı çıkanlar ise ihtiyaç sahipleri oluyor.