Kütahya'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için Filistin sergisi!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü için yapılan çeşitli etkinliklerle bu özel gün hatırlandı. Farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliklerden birisi de Kütahya’da yapıldı.
Kütahya'da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için Filistin sergisi!

Türkiye’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için tüm kentlerde yoğun bir şekilde etkinlikler yapıldı. Engelli oldukları için hayatları biraz daha zor olan vatandaşlar için engelsiz yaşam farkındalığını geliştiren bu etkinlikler büyük bir ilgi gördü. Gösterilen ilgi engelliler için daha yapılması gereken çok şeyin olduğunu bir defa daha ortaya çıkardı.

Kütahya’da da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için çok özel etkinlikler düzenlendi. Bu etkinliklerden birisi de açılan bir sergi oldu. Bu sergide engellilerin gözündeki Filistin konulu resimler sergilendi. Engelli vatandaşların yaptıkları resimlerin sergilendiği bu sergi etkinliğini Kütahya’daki engelli dernekleri ile AK Parti Kütahya Gençlik Kolları düzenlediler.

Kütahya'da 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe özel programda, engelleri aşan özel vatandaşların Filistin için yaptığı resimler sergilendi.

AK Parti Kütahya İl Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığı ve Kütahya'daki engelliler derneklerinin ortaklığında açılan sergi ilgi gördü.

FARKINDALIK DUYURULDU

Sergide konuşan AK Parti Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Rümeysa Aksu, "Dünya Engelliler Günü. Biz bugünü kutlamıyoruz bugünün farkındalığını duyuruyoruz. 2 gün önce engelli kardeşlerimizle birlikte dünya gündeminde olan Filistin'e bir de onların gözünden baktık. Onların gözünden nasıl daha masumane olduğunu buradaki halkımızda görsün istedik. Ak Parti olarak her an her yerde olduğumuz gibi bugünde onların yanında, onların destekçisiyiz" dedi.