Kütahya Tavşanlı'da futbol coşkusu ve şenlik birlikte yaşandı

Tavşanlı'da bu sene 8. kez düzenlenerek artık geleneksel hale getirilen Şenlik ve Futbol Turnuvası yoğun ilgi gördü. Turnuvada Aşık Mustafa Yaman'da kulakların pasını sildi.
Kütahya Tavşanlı'da futbol coşkusu ve şenlik birlikte yaşandı

Tavşanlı Başköy'de düzenlenen 8. Geleneksel Şenlik ve Futbol Turnuvası büyük bir coşkuya sahne oldu. Hem eğlence hem de futbolun içiçe geçtiği turnuvada çocuklar kadar yetişkinlerde eğlenceli anlar yaşadı. Bu sene festival yöre sanatçısı Aşık Mustafa Yaman'ı da konuk ederken düzenlenen canlı müzik performansı büyük alkış topladı.

8. GELENEKSEL ŞENLİK VE FUTBOL TURNUVASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ!

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Başköy'de 8. Geleneksel Şenlik ve Futbol Turnuvası, yöre sanatçısı Aşık Mustafa Yaman'ın canlı müziği eşliğinde coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Başköy Çayır mevkiinde düzenlenen turnuva, Başköyspor ve muhtarlık işbirliği ile hayata geçirildi.

Turnuvada, Başköyspor'a ve ilçe futboluna önemli katkılar sunan ilk lisanslı futbolcu Saadettin Açıkgöz ve ilk antrenör Ragıp Başaran'ı anmak için isimlerine ithaf edilen iki takım karşı karşıya geldi. Heyecanlı mücadelenin ardından etkinliğe katkıda bulunan kişilere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Başköyspor Kulüp Başkanı Celalettin Altay, birlik ve beraberliği pekiştirmek için bu tür etkinliklere önem verdiklerini belirterek şunları söyledi: "Geleneksel hale gelen Başköy şenliklerimizde bu sene ahde vefa olarak büyüklerimiz adına futbol turnuvası düzenledik. Bu vesileyle gençlerle ve büyüklerle birliktelik sağlıyoruz. Ayrıca bölgemizde bulunan şifalı sulardan da insanların faydalanmasını istiyoruz."

Düzenlenen şenlik büyük ilgi görürken yöre sanatçısı Aşık Mustafa Yaman'ın sahne alacak olması da bu ilgiyi arttırdı. Çimlerin üzerinde vatandaşlar hem futbol turnuvasını izledi hem de birbirinden güzel şarkılara eşlik ederek gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Kaynak:Haber Kaynağı