Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden Hüsn-i Hat Besmele Sergisi

Hat sanatının unutulmaması ve geliştirilmesi amacı ile gerçekleştirilen etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Hüsn-i Hat Besmele Sergisi gerçekleştirdi.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden Hüsn-i Hat Besmele Sergisi

Bedesten Fuaye Alanı çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ederken bu etkinliklerden birini de Kütahya Dumlupınar Üniversitesi gerçekletirdi. Düzenlenen etkinlikte birbirinden güzel hat sanatı eserleri ziyaretçilerin beğenilerine sunuldu.

KÜTAHYA'DA HAT SANATI ESERLERİ TAM NOT ALDI!

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından Bedesten Fuaye Alanı'nda Hüsn-i Hat Besmele Sergisi düzenlendi. DPÜ Bedesten Fuaye Alanı'nda gerçekleşen serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zekeriya Ünal ile öğrenciler katıldı.

sergi-1.jpg

Serginin açılışında Hüsn-i Hat sanatının önemine vurgu yaparak bu tür etkinliklerin sanatın ve kültürün yaygınlaşmasına önemli katkılar sağladığını belirten Rektör Kızıltoprak, ''Hat sanatı İslam medeniyetini tüm dünyaya taşıyan bir sanattır.

sergi-2.jpg

Bizim medeniyetimiz bir yazı, kitap ve kültür medeniyetidir. Bu hat sanatıyla İslam medeniyetinin estetik anlayışını da dünyaya duyurmuş oluyoruz. Hat sanatı sadece güzel yazmak değil, âyet-i kerimelerin, hadis-i şeriflerin ve temel düsturların da yayılmasının temelini oluşturmaktadır'' dedi.

Düzenlenen sergide birbirinden güzel eserlere yer verilirken sergiyi gezen kişiler de uzun uzun eserleri incelediler. Sergilenen eserler ziyaretçilerden tam not almayı başardı.

Kaynak:Haber Kaynağı