Kuşadası Belediye Tiyatrosu'nun Kadın Sığınağı oyununa ödül

Kuşadası Belediye Tiyatrosu çok beğenilen oyunu “Kadın Sığınağı” ile 24. Direklerarası Seyirci Ödülleri kapsamında ödül alma başarısı gösterdi.
Kuşadası Belediye Tiyatrosu'nun Kadın Sığınağı oyununa ödül

AYDIN (İHA) – Aydın’ın Kuşadası ilçesinde faaliyet gösteren Kuşadası belediye Tiyatrosu önemli bir başarı daha yakaladı. Büyün emekler verilen ve Kuşadası’nda tiyatro çalışmalarının yapılmasına imkan sağlayan Kuşadası Belediyesi bunun meyvesini Kuşadası Belediye Tiyatrosu’nun kazandığı ödül ile aldı.

Kuşadası Belediye Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Kadın Sığınağı” oyunu için önemli bir ödül verildi. 24. Direklerarası Seyircileri Ödülleri organizasyonu kapsamında "Sezonun Dikkat Çeken Oyunu" ödülünü almaya hak kazanan Kuşadası Belediye Tiyatrosu isminden söz ettirmeye başladı.

ÖDÜL VERİLDİ!

Kuşadası Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Kadın Sığınağı” adlı oyun, 24. Direklerarası Seyircileri Ödülleri organizasyonu kapsamında "Sezonun Dikkat Çeken Oyunu" ödülüne layık görüldü.

2001 yılından bu yana Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren tiyatroların sergilediği oyunları seyreden, değerlendiren ve ödüllendiren bir proje yürütmekte olan Direklerarası Seyircileri’nin oluşturduğu Halk Jürisi üyelerinin 2023-2024 tiyatro sezonunda kategorilerinde en başarılı buldukları oyunlar, oyuncular ve tiyatrolar belli oldu.

Aydın ilinde yapılan değerlendirme sonucunda yönetmenliğini Kuşadası Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Turan’ın yaptığı, “Kadın Sığınağı” adlı oyun “Sezonun Dikkat Çeken Oyunu” kategorisinde ödüle layık görüldü. Tuncer Cücenoğlu tarafından kaleme alınan ve Kuşadası Belediye Tiyatrosu kursiyerlerince sahnelenen iki perdelik oyun kadına yönelik şiddet konusunu ele alıyor.

Kuşadası Belediye Tiyatrosu’nun almış olduğu ödül büyük bir memnuniyetle karşılandı. Tiyatroya gönül veren bir ekipten oluşan grup başarılı olmanın sevincini yaşıyor. Bu başarı için kendilerine destek verenlere teşekkür eden Kuşadası Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Turan çok daha büyük başarılara imza atacaklarına inanıyor.