İzmir Tire'de boğa güreşleri festivale dönüştü!

İzmir’in Tire ilçesinde yapılan 3. Geleneksel Boğa Güreşleri büyük bir ilgi ile takip edildi.
İzmir Tire'de boğa güreşleri festivale dönüştü!

Ege Bölgesi’nde boğa güreşleri kültürel bir aktivite olarak yapılmaya devam ediliyor. Son olarak İzmir’in Tire ilçesinde böyle bir organizasyona imza atıldı. Bu yıl 3.’sü yapılan Geleneksel Boğa Güreşlerini çok sayında vatandaş yerinde takip ettiler.

3. Geleneksel Boğa Güreşleri ile kurulan stantlarda Tire’nin kültürel zenginlikleri de tanıtıldı. Bir festival havasında gerçekleştirilen organizasyon oldukça beğenildi. Her yıl daha büyük katılımla yapılan etkinlikte boğaların mücadelesi görülmeye değerdi.

BOĞA GÜREŞLERİ İLGİYLE TAKİP EDİLDİ

3. Geleneksel Boğa Güreşleri'nde alanda kurulan stantlarda yerel ürünler ve el sanatları sergilendi. Katılımcılar, güreşlerin yanı sıra Tire'nin kültürel zenginliklerini de keşfetme fırsatı buldu. Günün sonunda düzenlenen ödül töreninde, güreşlerde kazanan boğaların sahiplerine kupaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi. MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve AK Parti Tire İlçe Başkanı Abdulkadir Kadir Uğurlu kazananlara kupalarını verirken, etkinliğe katılan tüm boğa sahiplerine de teşekkür ettiler.

Organizasyon komitesi, boğa güreşlerinin gelecek yıllarda da devam edeceğini ve her yıl daha büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirileceğini açıkladı. Festival tadında geçen etkinliğe siyasi partilerin il ve ilçe temsilcileri de katıldı.

Tire 3. Geleneksel Boğa Güreşleri ile alakalı olarak organizasyon komitesi farklı bir planlama yapma kararı da aldı. Boğa güreşlerinin çok daha kalabalık bir atmosferde yapılması için ilçede tüm kesimlerin katkı vermesi sağlanacak. Boğa güreşlerini turizm açısından da değerlendirmek isteyen Tire’de buna göre hazırlıklar yapılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı