İzmir Menemen’de 4 boyutlu Atatürk Anıtı yapıldı

İzmir’in Menemen ilçesinde Türkiye için bir ilk yaşanacak. Aktarılan son habere göre Menemen’e 4 boyutlu Atatürk anıtı dikildi. 4 bir yandan bakıldığında aynı görseli sunacak olan anıt Türkiye’de ilk defa Menemen’de olacak.
İzmir Menemen’de 4 boyutlu Atatürk Anıtı yapıldı

Menemen’de Türkiye’de bir ilk olarak anıtın açılması için hazırlık yapılıyor. 4 boyutlu olarak hazırlanan anıt her yerinden bakıldığında aynı görseli sunacak.

Konu ile ilgili Menemen Belediye Başkanı, bu projenin Türkiye’de bir ilk olması açısından önemli bir yeri olduğunu belirtti.

İlçeyi yakın zamanda dev Türk bayrakları ile süsleyen Menemen Belediyesi, bu kez de Türkiye’de bir ilk olacak Atatürk anıtını açmaya hazırlanıyor. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin banisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını ilçemizde Türkiye’de bir ilk olacak projeyle yaşatmakla gurur duyuyoruz” dedi.

AÇILMAYA HAZIRLANIYOR

Menemen Belediyesi, caddelerde kentin ruhuna uygun projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Son olarak Koyundere Kavşağı’nda, dört adet dev boyutlu Türk bayrağının da yer aldığı peyzaj çalışmasını tamamlayan, ilçe girişlerine Menemen’i simgeleyen taklar yerleştirmeye başlayan Menemen Belediyesi, bu kez de dört cepheden görülebilen Atatürk anıtını açmaya hazırlanıyor.

aw139956-02.jpg

aw139956-02.jpg

DÖRT BİR YANDAN AYNI GÖRSELİ SUNACAK

Fonu ay-yıldızlı olacak şekilde kırmızı-beyaz tasarlanan anıt, yerden 70 cm yükseklikte beton üstüne 184 adet çelik profilin yerleştirilmesiyle hayat bulacak. Türkiye’de bu haliyle ilk olacak olan anıt, dört bir yandan bakanlara aynı görseli sunacak.

“TÜRKİYE’DE İLK OLACAK”

Yapımı süren anıta ilişkin açıklamalarda bulunan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu yaşarken, bu anıt hem bu özel tarihi vurgulamak için bir simge olacak hem de Menemen’imize çok yakışacak. İlçemizi en güzel bitkilerden, ağaçlardan oluşan peyzajlarımızla, aydınlatmalarımızla, Menemen’imizi simgeleyen taklarımızla güzelleştirirken, İzmir’de böylesi özel bir anıtın da Menemen’e yakışacağını düşünerek kolları sıvadık. Türkiye’de ilk olacak çalışmamız Ulukent’te tamamlandığında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dört bir cepheden görebileceğiz. Menemen’imize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

4 boyutlu anıta bakıldığında dört bir yandan aynı görüntüyü sunması ile dikkat çekici bir hal alacak.