İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay, Sanata Destek Ödülü’ne layık görüldü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a Sanata Destek Veren Yönetici Ödülü verildi. Ödülü alan Tugay, “Sanata doyduğumuz bir 5 yıl diliyorum” diyerek ödülü verenlere teşekkür etti. Başkan Tugay’a ödülünü Prof. Dr. İlber Ortaylı verdi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay, Sanata Destek Ödülü’ne layık görüldü

İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Cemil Tugay, 12. Bedai Muvahhit Tiyatro Ödülleri Törenine katıldı. Törende “Sanata Destek Veren Yerel Yönetici” ödülüne layık görülen Tugay ödülünü alırken "Bu ödül, İzmir halkının önümüzdeki 5 yıl boyunca tiyatro açısından benden neler beklediğini gösteren bir motivasyon ödülü oldu. Sanata doyduğumuz bir 5 yıl diliyorum” dedi.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen ödül töreninde ödüller sahiplerine tek tek teslim edildi. Çok sayıda isim devlet tiyatrosu, belediye tiyatro ve şehir tiyatrosu gibi pek çok kategori altında ödüllerini aldı.

aw214230-02.jpg

TUGAY: “SANATA DOYDUĞUMUZ BİR 5 YIL DİLİYORUM”

Başkan Tugay, ödül töreni öncesi kulisi de ziyaret etti. Haldun Dormen, Göksel Kortay, İzzet Günay, Salih Güney ve Prof. Dr. İlber Ortaylı, Tugay’ı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden ve sanata verdiği desteklerden ötürü tebrik etti. Tören sırasında Sanata Destek Veren Yerel Yönetici Ödülü'nü İlber Ortaylı'nın elinden alan Başkan Tugay, “Bu ödül, İzmir halkının önümüzdeki 5 yıl boyunca tiyatro açısından benden neler beklediğini gösteren bir motivasyon ödülü oldu. Bunun farkında olarak bu törene geldim, görevimin farkındayım. Ben bir tiyatroseverim. Zaman buldukça tiyatroya gitmeyi çok seviyorum. Tiyatro çok özel bir sanat dalı. Biz insanlar, sahnede kendimizi canlı olarak izliyoruz. Kendimizin iyi ve kötü yönlerini görüyoruz. Bence en güzel yanımız sevebilmemiz, en kötü yanımız da hırsımız. Hırsımıza engel olduğumuz, sevgilerimizi çoğalttığımız ve aslında çok fazla paraya ihtiyaç duymadan mutlu olabildiğimiz bu şehirde, sanata doyduğumuz bir 5 yıl diliyorum” diye konuştu.

aw214230-01.jpg

Düzenlenen Bedia Muvahhit Tiyatro Ödül Törenine de katılımın yoğun olduğu görüldü. 11 kişiden oluşan jürinin seçmiş olduğu ödüller sahiplerine verildi. Jüri Özel Ödülü’nü İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın Deli Dumrul ekibi alırken İlber Ortaylı ve Yazar Oya Başak onur konuğu olarak ödül töreninde yer aldı.

Kaynak:Haber Kaynağı