Denizli – Uşak kardeşliği bir fotoğraf sergisi ile perçinlendi

Denizli de faaliyet gösteren Leodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT), Uşak Belediyesi desteği ve Uşak Fotoğraf Sanatçıları Derneği yardımı ile Uşak’ta bir fotoğraf sergisi düzenledi.
Denizli – Uşak kardeşliği bir fotoğraf sergisi ile perçinlendi

Komşu ilimiz Denizli’de bundan 7 yıl önce kurulan Leodikya Fotoğraf Topluluğu tarafından hazırlanan fotoğraf sergisi için Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde bir açılış töreni düzenlendi. Törene Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, Denizli’den gelen konuklar ve Uşaklı fotoğraf severler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan LAFOT Kurucusu Zeki Akakça, ilginç bir tesadüf eseri bundan 6 yıl önce yine aynı tarih, yine aynı saatte ve yine aynı mekânda kişisel fotoğraf sergisi açtığını belirtti.

Akçakoca,, “Denizli’de 27 fotoğraf sevdalısı arkadaşımız, aralarında Uşak’ında bulunduğu dünyanın değişik bölgelerinde çektiği 70 fotoğrafı burada sergilemektedir.

19 Aralık' a kadar açık kalacak olan ve ikı komşu kentin fotoğrafçılarının beraberliğinin yaşanacağı serginin kültürel köprü oluşturmasını diliyoruz. Bu sergi için desteklerini esirgemeyen UŞAK Belediyesine ve Uşak Fotoğraf Sanatçıları Derneğine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm Uşak halkını sergimizde görmekten mutluluk duyarız” dedi.

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, yoğun işleri nedeni ile açılış törenine katılamayan Başkan Cahan’ın selam ve sevgilerini iletti.

Ünal, “Uşak belediyesi olarak her zaman sanat ve sanatçının yanında olduk. Ben ve eşim de birer fotoğraf sanatı sevdalısıyız. İlk Fırsatta fotoğraf çekimleri için çalışmalara başlayacağız. Sergimiz hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra ortaklaşa kesilen kurdele ile sergi açılışı gerçekleştirildi. Serginin gezilmesinin ardından düzenlenen kokteylle program sona erdi.