Denizli'de Uluslararası Tiyatro Festivali devam ediyor!

Ülkemizde sanatsal faaliyetler devam ediyor. Son olarak Denizli'de düzenleneceği duyurulan Uluslararası Tiyatro Festivali, hız kesmeden devam ediyor. İlginin yoğun olduğu festivale ilişkin bilgiler de paylaşıldı.
Denizli'de Uluslararası Tiyatro Festivali devam ediyor!

Denizli'de Uluslararası Tiyatro Festivali  devam ediyor! - Sanatsal faaliyetler yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte hız kazandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl 35.'sini düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali tüm hızıyla sürerken, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği oyunlar kapalı gişe sahneleniyor. Birbirinden keyifli oyunlara ev sahipliği yapan tiyatro şölenin 10 Haziran tarihinde sona ereceği açıklandı.

FESTİVALİN BİTMESİNE GERİ SAYIM BAŞLADI 

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 1984 yılında başlattığı, bu yıl ise 35.’sini düzenlediği Denizli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Tiyatro Festivali tüm hızıyla sürüyor.

10 Haziran’da sona erecek festival,  Türkiye ile birlikte Kosova, Kırgızistan, Moldova ve Gürcistan'dan olmak üzere toplam 17 tiyatro grubu Denizli’de tiyatro severler ile buluşmaya devam ediyor. Kent merkezinde Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ve Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sahneye taşınan oyunlar yoğun ilgi çekiyor.

Denizli merkezin yanında Kocaeli Sırf Tiyatro Grubunun “Ferhat ile Juliet” adlı oyunu Çivril’de, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu “ Radyo-yu Hümayun” adlı oyunu Sarayköy’de seyircilerle buluştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk kez festivalde görücüye çıkardığı “Güzel ve Çirkin Müzikali” ise başta seyircilerden ve festivale katılım sağlayan herkesten tam not aldı.

10 Haziran 2023 Cumartesi günü Tarsus Şehir Tiyatroları’nın “Çirkin” adlı oyunu ile perdelerini kapatacak festivaldeki oyunlarla ilgili detaylı bilgi ve rezervasyona Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi ile Çatalçeşme Oda Tiyatrosu gişesinden ulaşabiliyor.