Denizli Çivril'de ilk kez çok sesli müzik konseri verilecek!

Çivril'de Cumhuriyet tarihinin ilk çok sesli müzik konseri heyecanı başladı. Konser tarihi bir ilk olması nedeniyle büyük önem taşıyor.
Denizli Çivril'de ilk kez çok sesli müzik konseri verilecek!

Anadolu'nun ilçe ve köylerini gezme kararı alan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası tarafından ilk konser verilecek olan ilçe Çivril olarak belirlenmişti. Dünyanın ve Türkiye'nin en önemli eserlerini vatandaşlara konser salonunda canlı olarak dinleme imkanı sunmak isteyen İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Çivril'de tarihi bir ilke imza atacak.

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Anadolu’nun ilçe ve köylerinde başlayacağı konserlerinin ilkini 15 Nisan’da Çivril’de gerçekleştirecek. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Anadolu’da ilçe ve köy konserlerine başlıyor. Dünya ve ülkemiz çok sesli müziklerini konser salonlarına gelme imkanı olmayan başta çocuklar ve gençler olmak üzere halka ulaştırmak amacıyla yapılacak konserlerin ilki 15 Nisan 2024 saat 20:00 ‘da Denizli’nin Çivril ilçesinde gerçekleşecek.

DENİZLİ ÇİVRİL'DE CUMHURİYET TARİHİNDE BİR İLK GERÇEKLEŞECEK!

Cumhuriyet tarihinde ilk kez Çivril halkı birçok sesli müzik konseri izleyip dinleyecek. Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut’un müzik daveti ve ev sahipliğinde Şevkiye Özel Fen Lisesi Konferans Salonunda verilecek konsere İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları katılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün onayı ve desteğiyle İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştireceği konserin ardından orkestra sanatçılarından Gündüz Öğüt, Banu Yenilmez, Betül Yıldıztekin ve Başak Yalçın’dan oluşan Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu Çivril’in Irgıllıköyü ilk ve ortaokulunda ile Gümüşsu köyü ilk ve ortaokulu öğrencilerini okullarında ziyaret ederek eğitim konserleri gerçekleştirecek.

Çivril eğtiim konserlerini tamamladıktan sonra ekip Pamukkale ilçesinde yer alan beş ayrı köy okulunda eğitim konserleri serisini devam ettirecek. Böylelikle İzmir Devlet Senfoni Orkestrası bu tip konserleri Anadolu'nun çeşitli köy ve ilçelerindeki vatandaşlara, gençlere ve çocuklara ulaştırarak yeni bir boyuta kavuşturmuş olacak. Sanat herkes içindir desturu ile hizmet veren İzmir Senfoni Orkestrası projelerini genişleterek sürdürmeye kararlı olduklarını ifade ettiler.