Çocuk Sesler Korosundan Unutulmaz Konser

Dünya Korolar Günü Konseri ile ilk kez şehirde seyirci karşısına çıkan Uşak Belediyesi Çocuk Sesler Korosu seslendirdiği çocuk şarkılarıyla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Çocuk Sesler Korosundan Unutulmaz Konser


2017 yılı içerisinde Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın direktifleriyle kurulan, TRT Sanatçıları tarafından seçilen ve çeşitli şehir dışı etkinlikleriyle kendilerini kanıtlayan 8-12 yaş arasındaki minikler Dünya Korolar Günü Konseri ile çocuk şarkılarına ses oldu.

Merve Nur Kale’nin şeflik yaptığı, Erdem Küçükayvaz’ın piyano eşliğiyle sahne alan 22 çocuk izleyenleri duygulandırdı. Daha önce Afyon Kocatepe’debir festivalde entonasyon, artikülasyon ve anlaşılırlık dalında ödüller alan, birbirinden özel 14 eserle sahneye çıkan miniklerin sıradaki hedefi yurtdışında yapılacak festivallerde yer almak.
 

Programın ardından miniklere teşekkür belgesi veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak adına muhteşem bir gece olduğunu ifade etti.

Uşak Belediyesi’nin sanat adına her alanda faaliyet gösterdiğini vurgulayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Geçtiğimiz yıl kurduğumuz Çocuk Sesler Koromuzun şimdi meyve verme zamanı. Düzenlenen konserle bir kez daha atılan adımın ne kadar doğru olduğunu gördük. Muhteşem bir ahenk var ve çocuklarımızdan tek bir ses çıkıyor. Ben özellikle çocuklarımızı bizlere emanet eden ailelerine, zamanlarını ayıran ve özenle çalışan miniklerimize teşekkür ediyorum.” dedi.


Minikleri alanında profesyonel eğitmenlerin çalıştırdığını aktaran Cahan, “Çocuklarımızı aynı bir altın madeni gibi işliyoruz. Biliyoruz ki bizim ülkemizde her türlü değer ve her yetenekte insanımız var. Yeter ki onları keşfedelim ve geleceğe en güzel şekilde hazırlayalım. Uşak efeler, aşıklar ve Yörükler diyarı. Uşşak makamı ile anılan, sanatla iç içe olan bir şehiriz. Burada da İnşallah geleceğin Aşık Veysellerini, tüm Türkiye’ye örnek olacak geleceğin Emel Sayınlarını, Orhan Gencebaylarını yetiştireceğiz. Yarınlara emin adımlarla yürüyoruz.“ açıklamalarında bulundu.

Başkan Cahan konserde emeği geçen herkese ve katılım sağlayan vatandaşlara teşekkürlerini ileterek Uşak’ın sanatla daha güzel bir haline geleceği değerlendirmesinde bulundu.

Uşak Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Mutlu Keklik ise bir senelik yoğun bir çalışmanın sonucunu aldıklarını kaydederek, “Çocuklarımız çok kıymetli hocalarımız eşliğinde hazırlandı ve Uşaklı vatandaşlarımızın karşısına çıkarak güzel bir sahne performansı sergiledi. Biz bu sene 22 olan Çocuk Sesler Koromuzun minik üyelerine 32 öğrenci daha ekledik. 8-12 yaş arası öğrencilerimizin hepsi özel yetenek sınavı ile alınıyor. İşte bu da müzikal kalite ile kendisini gösteriyor. Koromuzun ambiyansı, uyumu son derece başarılı. İnşallah seneye daha da güzel konserlere imza atacağız. Hedefimiz yurt dışına, korolar festivaline gitmek ve bunun için hazırlıklarımızı yapıyoruz.” ifadelerini paylaştı.


Çocukların geleceğin teminatı olduğu vurgusunu yapan Keklik, “Vatana millete hayırlı bir şekilde hazırlamak bizim boynumuzun borcu. Uşak sanatla, sanat Uşak’ta güzel.” sözlerine yer verdi.