Bodrum'da 23 Nisan'da çocuklara bedava tiyatro sahnelenecek!

Muğla’da Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Sihirli Gemi oyununu çocuklara ücretsiz oynayacak.
Bodrum'da 23 Nisan'da çocuklara bedava tiyatro sahnelenecek!

Muğla’da Bodrum Belediyesi tüm çocuklara 23 Nisan sürprizi yapıyor. Bodrum belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun yaklaşık 1 yıldır gösterimde olan Sihirli Gemi oyunu 23 Nisan’da ücretsiz gösterim ile sahnelenecek. Büyük bir beğeni kazanan oyun bir defa daha çocuklarla buluşacak. Bugüne kadar oyunu izleyemeyen çocuklar ise ücretsiz bir şekilde bu özel oyunu izleme imkanı bulacaklar.

Dekoru, kostümleri, müziği, dansları ve oyunculuklarıyla büyük beğeni toplayan Sihirli Gemi oyunu, 23 Nisan Salı günü 14.00’te Nurol Kültür Merkezinde Bodrum Belediye Başkanlığı, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ve BBŞT tarafından çocuklara bayram hediyesi olarak sunuluyor.

Bir yıldır her Cumartesi çocuklarla buluşan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 'Sihirli Gemi' oyunu, mayıs ayı sonunda son oyununu oynayarak seyircisine veda edecek. Oyunun yönetmeni Sertaç Aydın, Sihirli Gemi ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: “Sihirli Gemi sezon boyunca yıldız tozlarını serpmeye devam edecek. Sihir hayatınızdan hiç eksik olmasın. Yıldız tozları tüm çocukları sarsın.”

Sihirli Gemi

Birbirinden renkli karakterlerin yer aldığı çocuk oyunu Sihirli Gemi dünyada ve de özellikle üç tarafı denizle çevrili Türkiye’de çok önemli olan deniz kirliliği sorununa odaklanıyor. Oyun renkli rejisi, özgün şarkıları ve danslarıyla seyircilerini korsanların, papağanların, balıkların dünyasına davet ediyor. Çocukların bakışıyla deniz kirliliğinin sebeplerinden ve sonuçlarından bahsederken bu dünyanın tüm canlılara ait olduğunu vurguluyor. Sihirli Gemi’de, çocuklarımıza güzel bir gelecek armağan etmek için hepimizin sorumlulukları olduğu hatırlatıyor. Diğer yandan hava kirliliği, orman yangınları, termik santraller gibi ekolojik sorunların bir bütün olduğunu yansıtan oyun, küçük seyircilerini eğlendirirken deniz sevgisinin önemini gösteriyor.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak çocukları ve ailelerini oyuna davet etti.