Anadolu Üniversitesinden ilkler kenti Uşak’a çıkarma

Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları ve idarecileri Anadolu Üniversitesi Uşak İl Temsilcisi Öğretim Görevlisi Ahmet Mıdık’ın ev sahipliğinde Uşak'ta buluştu. “Anadolu Üniversiteliler Uşak’ta Buluşuyor” adlı etkinlikte bir araya gelen konuklar iki gün boyunca Uşak’ın tarihi ve turistik mekanlarını gezme fırsatı buldu.
Anadolu Üniversitesinden ilkler kenti Uşak’a çıkarma

“Anadolu Üniversiteliler Uşak’ta Buluşuyor”  isimli etkinlikte, Ulubey Kanyonları, Blandus Antik Kenti, Clandıras Köprüsü, Taşyaran Vadisi, Uşak Belediyesine ait Dokur Evi, Kent Tarihi Müzesi,  At Çiftliği; Atatürk Evi, Uşak Müzesi, Büyük Uşak Kanyonları, Uşak Üniversitesi Kampüsü gibi bir çok yer gezildi. Uşak Belediyesinin rehber ve araç desteği yaptığı  etkinlik konukların büyük takdirini ve beğenisini kazandı.

Anadolu Üniversiteliler ilk günün akşamında Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ile yemekte buluştu.  Yemeğin ev sahipliğini üstlenen Öğr. Gör. Ahmet Mıdık yaptığı konuşmada destek ve yardımları için Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a teşekkür etti. Kentteki birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Mıdık; “Uşak Belediye Başkanı Anadolu Üniversitemize, Üniversitelilere ve bize değer veriyor, bu kapsamda da konuklarımızla birlikte. Uşak’ta  çok güzel ve anlamlı hizmetler yapıyor, Uşak’ın çehresini değiştirdi. Organizasyon yeteneği çok güçlü olan Anadolu Üniversitesi'nin bir çalışanı olarak yapılan bu hizmetleri taktirle karşılıyorum. Öğrenci kulüpleri marifetiyle aynı zamanda  Belediye Başkanımızın destekleriyle Uşak’ta çok güzel ve anlamlı sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Bize verdiği desteklerden dolayı  ve  bu buluşmaya katıldıkları için kendilerine  teşekkür ediyorum” dedi.

Mıdık’ın konuşmasından sonra söz alan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Uşak hakkında detaylı bilgi verdi. Konuklarla kendisini buluşturduğu için Mıdık’a teşekkür eden Cahan Uşak’ın tanıtımı noktasında yeterli olunmadığını vurguladı. Cahan; “Uşak’ımız ilkler kenti, ayrıca çok önemli bir konuma sahip. Bu ve buna benzer etkinliklerin kentin tanıtımına büyük katkısı olacağına inanıyorum. Belediyemizin kapıları Anadolu Üniversitelilere her zaman açıktır.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanının konuşmasının ardından konuklar ayrı ayrı söz alarak konukseverlikleri için Uşak Belediye Başkanı ve meslektaşları olan Öğr. Gör. Ahmet Mıdık’a teşekkür ettiler. Konuşmalarda etkinlikten duyulan memnuniyet dile getirilirken Uşak’ın tarihi, turistik ve kültürel potansiyelinin daha aktif değerlendirilmesi noktasında görüş birliğine varıldı.

Öğrenci, mezun ve kulüp üyelerinin  ve bazı Uşak Üniversitesi öğretim elemanlarının da eşlik ettiği programın ikinci gününde Anadolu Üniversiteliler Uşak kent Park'taki ağaçlandırma alanında “Sizin de Kent Park'ta Dikili Bir Ağacınız Olsun” kampanyasına katılarak hatıra ağaçları diktiler. Konuklar ayrıca Uşak Üniversitesi kampüsünü de ziyaret ederek yetkililerden üniversite hakkında bilgiler aldılar. Misafirler, tarhana ve keşkek ikramının ardından kentten ayrıldı.