58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2023 güzergahı ve ne zaman belli oldu

Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu 2023 güzergahı ve ne zaman olacağı açıklandı.
58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2023 güzergahı ve ne zaman belli oldu

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2023 güzergahı ve ne zaman belli oldu - Türkiye'nin en önemli etkinlikleri arasında yer alan ve 190 ülkede 13 dilde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu tanıtım programı düzenlendi.

Bu sene yaşanan büyük deprem felaketi nedeni ile erteleme kararı alınan 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıya İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’ndeki organizasyona; İstanbul Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mehmet Tuncer, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ve çok sayıda davetli katıldı.

58. CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU GÜZERGAHI! BİSİKLET TURU NE ZAMAN?

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu düzenlenen tanıtım toplantısında yapmış olduğu konuşmasında "Bu yıl 6 Şubat deprem felaketi nedeniyle 8-15 Ekim 2023 tarihlerine ertelenen, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle, federasyonumuz tarafından 8 etapta gerçekleştireceğimiz organizasyon 14 ülkeden 24 takımdan 168 bisikletçinin katılımıyla Alanya’da başlayarak, İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda sona erecek.

1-001.jpg

Türkiye Yüzyılı aynı zamanda Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun da 100. yılı. Bu yıla özel ‘Bisikleti Büyütüyoruz’ vizyonu ile Bisiklet yarışlarını Anadolu’ya yaymış bulunuyoruz.

2-001.jpg

Yıllar içinde farklı etkileri ile ülkemizde bisiklet kültürünün oluşmasına katkı sağladığını gördüğümüz Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu, 2023 yılında ‘Bisiklet Yarışından Fazlası’ olarak konumlayarak pek çok misyonu da üstlenmiş bulunuyoruz.

3-001.jpg

TUR 2023 için destek ve emek verecek tüm ekiplere, paydaşlarımıza, Cumhurbaşkanımıza, Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, emniyet, jandarma, sağlık ekiplerine, hakemlerimize, motorize ekiplerimize, siz değerli medya mensupları dostlarımıza şimdiden çok teşekkür ediyoruz” diyerek merak edilen tarihi ve güzergahı açıkladı.