Perşembe günü tarçınlı kahve içmek bakın ne anlama geliyormuş!

Son dönemlerde Perşembe günleri tarçınlı Türk kahvesi içmek pek çok kişi için alışkanlık haline geldi. Peki, Perşembe günü neden tarçınlı Türk kahvesi içilir? Sebebi çok başkaymış..
Perşembe günü tarçınlı kahve içmek bakın ne anlama geliyormuş!

Sosyal medya son dönemler de farklı farklı ritüelleri gündeme taşımaya devam ediyor. Pek çok kişi bu ritüellere inanırken, pek çok kişi de anlamsız buluyor. Son haftalarda Perşembe günü tarçınlı Türk kahvesi içmek önemli bir ritüel haline geldi. Peki, ama neden?

PERŞEMBE GÜNÜ TARÇINLI KAHVE İÇMEK

Perşembe günü tarçınlı Türk kahvesi içmenin aslında bir anlamı varmış. Pek çok kişinin sandığının aksine bu ritüel zayıflamak ya da kilo vermek için değişmiş. Peki, Perşembe günü tarçınlı kahve akımının sebebi ne?

PERŞEMBE GÜNÜ NEDEN TARÇINLI KAHVE İÇİLİR?

Perşembe günü tarçınlı kahve içme akımı aslında Rus influeencer olan Anya Kurtini’den çıktı. Sosyal medyada çoğu takipçisini Türklerin oluşturduğu isim Perşembe günleri tarçınlı kahve içiyor. Rusya’da yaygın bir gelenek olduğu ifade edilse de içilme anlamı herkesi şaşırtıyor.

Rusya’da son derece popüler bir akım olan tarçınlı kahve içmenin sebebi eşin zengin olmasını sağlamakmış. Yani Perşembe günleri rutin bir şekilde düzenli olarak tarçınlı kahve içenlerin eşinin bir süre sonra (erkek) zenginleşmeye başlıyor.

1-2 AY İÇİNDE HIZLA UYGULANMIŞ

Rusya’da da kısa süre içerisinde gündem olan bu konuya çok fazla kişi inanmaya da 1 – 2 ay içerisinde uygulayanların sayısında hızlı bir artış görülmüş. Hatta bir süre sonra kahvenin işe yaradığını ve yanındaki erkeklerin zenginleşmeye başladığını söyleyenler bile varmış.

Tarçınlı kahve rutinin neden Perşembe günü yapıldığına dair herhangi bir detay vermeyen Rusyalı fenomen ilk başta arkadaşlarının kendisine inanmadığını ama zaman içerisinde uygulamaya başladığını dile getiriyor.