Maskeler Kaş ve Göz Makyajına İlgiyi Artırdı Kadınların Pandemide Kaş & Göz Telaşı

Maskeler Kaş ve Göz Makyajına İlgiyi Artırdı  Kadınların Pandemide Kaş & Göz Telaşı
Pandemi nedeniyle maskelerin hayatımıza girmesi kadınların kaş ve göz makyajına yoğunlaşmasına yol açtı. Kalıcı Makyaj Uzmanı Meltem Seren, maskeden dolayı yüzün alt kısmının kapanmasının dikkatleri kaş ve gözlere yönelttiğini, bu nedenle de kaş tasarımı, eyeliner, kirpik lifting ve ipek kirpik gibi uygulamalara ilginin arttığını söyledi.

Her türlü şartta güzel görünmek isteyen kadınlar, pandemi döneminde de bakımından ve makyajından geri kalmıyor. Hayatımızın bir parçası haline gelen maskeleri adeta birer aksesuar gibi kullanmaya başlayan kadınlar, kaş ve gözlerinin güzelliği için de kalıcı makyaj uygulamalarına yöneldi.

Kalıcı Makyaj Uzmanı Meltem Seren, yüzde en fazla dikkat çeken ve yüze ifade veren kaş ve gözlerin maskelerle birlikte daha da ön plana çıktığını ve bunlara yönelik kalıcı makyaj uygulamalarına yoğun ilgi olduğunu söyledi. Pandemide çocukların ve eşlerin daha çok evde olması nedeniyle makyaja fazla zaman ayıramayan kadınların çözümü kalıcı makyajda bulduğunu belirten Meltem Seren, bu nedenle kadınların bir kez kalıcı makyaj yaptırarak, günlük makyajla uğraşmadan uzun süreli güzel görünmek istediklerini dile getirdi.

Meltem Seren kalıcı makyaj uygulamaları konusunda şu bilgileri verdi:

Kaşlar Yeniden Çiziliyor

Kaşlarını beğenmeyen, kalın, ince veya seyrek bulan kadınlar kalıcı makyajla kaşını yeniden şekillendirmek istiyorlar. Bazı insanların kaşları düşük oluyor. Bu tip kaşlar yüze acıklı ve bezgin bir ifade veriyor. Bazen de seyrekleşiyor veya dökülüyor. Kaşlara kalıcı makyaj uygulanması sorunları büyük ölçüde gideriyor. Önce gelen kişinin fotoğraflarını çekip yüz anatomisi çalışıyoruz. Sonra 1,5-2 saatlik bir uygulama ile kaşı yeniden şekillendiriyoruz. Kaş tellerini birer birer çalışıyoruz. Bu ince teknik sayesinde özellikle seyrek kaşların arasına yapılan kalıcı makyajlar, son derece doğal bir görünüm sağlıyor.

Karaktere ve Yaşam Tarzına Göre Kaş

Kaş şekli; kişinin yüzü, kemik yapısı, giyim tarzı, konuşması, mimikleri ve karakteri ile bütünlük arzediyor. Bu nedenle çizim yaparken, kaş şekillendirirken hep bunları bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Seçilen kaş şeklinin, yüz hatlarından giyim tarzınıza, el hareketlerinden mimiklerine ve ses tonuna kadar kişiyi yansıtması gerekiyor.

Mesela çok etnik giyinen, doğal ve sade birisine kavisli ve ince bir kaş çizmiyorum. Kavisli ve ince kaş daha kadınsı tarzda birini tanımlar. Daha etnik, doğal birini ise kalın ve az kavisli bir kaş iyi gösterir. Çok spor, salaş, gösterişten uzak kişilere, doğal hatlarının dışında şekil önermem. Daha vamp, sert, iddialı bir karaktere ise düz kalın kaşları yakıştırıyorum. Kaş şeklinin kişiyi tamamlaması gerekir.

Kaş şekli kişiyi görüntü olarak değiştirdiği gibi, o görüntü altındaki bir karaktere sokuyor. Kavisli kaşla kadınsı görünürken, düz ve kalın kaşla sert bir ifadeye sahip oluyorsunuz. Düz ince bir kaşla masum bir görüntünüz varken, kavisli kalın bir kaş ile anında daha kadınsı oluyorsunuz. Bu nedenle kaş tasarımının kişinin oluşturmak istediği imajıyla örtüşmesi de çok önemli.

Kaş tasarımının işin uzmanı tarafından yapılmasına dikkat edilmeli. Çünkü yanlış çizilen bir kaş sizi kötü gösterebilir ve düzeltilmesi de oldukça zor olur.

Gözlerde Eye-liner Güzelliği

Göz güzelliği yüz makyajının en önemli unsurlarından biri. Pandemide daha da önem kazanan göz makyajı için eye-liner uygulaması olmazsa olmaz. Göz hatlarını belirginleştirerek daha güzel görünmesini sağlayan bir uygulama. Kalıcı eye-liner uygulaması, üst ve alt göz kapaklarındaki kirpiklerin içinden yapılıyor. Göz kapakları lokal anestezik bir kremle yarım saat uyuşturulduktan sonra makyaj uygulanıyor. Kalıcı eye-liner kalemle yapılan sürmeler kadar kalın ve koyu olmuyor. Cildin içinde kalan pigmentler soluk bir çizgi oluşturuyor ve gözleri doğal bir şekilde belirginleştiriyor.

Eye-liner da çeşitli renkler kullanılıyor. Normal eye¬liner veya göz kalemiyle sürülen boyalar cildin yüzeyinde olduğu için parlak ve çok koyu görünüyor. Kalıcı makyajda ise, pigmentler cildin içinde kaldığından, sürmenin rengi daha mat ve daha soluk bir siyahlıkta oluyor. Bu pastel gölge veya sürme, kirpikleri dolgun ve güzel gösteriyor. 

Kirpik Lifting

Göz güzelliğinin tamamlayıcı unsuru kirpikler de ihmal edilmemeli. Kirpik Lifting uygun boyda bir kirpik bigudisi ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemi. İşlem yaklaşık olarak 40-50 dakika sürüp, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturuyor. Kirpiklerin belirli bir süre kalıcı olarak kıvrık olmasını sağlıyor. İlk defa yapıldığında ortalama 1 – 1,5 ay; ikinci veya üçüncü defa yapıldıktan sonra ortalama 2–3 ay süreyle kirpikler kıvrık kalıyor.

İpek Kirpik

Kirpiklerinin düz, seyrek, açık renk ya da ince bir yapıda olmasından şikayet edenler için çözüm ipek kirpik. Tüm kirpiklere tek tek yapıştırılmak suretiyle uygulanan ipek kirpik yöntemi, kadınların Türkan Şoray gibi belirgin ve uzun kirpiklere sahip olmasını sağlıyor. Kendi kirpiğinden 1 ya da 2 boy uzun, orta kalınlıkta ve kıvrık yapıda tercih edilebilen kirpik; gözleri, makyaja ihtiyaç duymaksızın fark edilir hale getiriyor. İşlem 1-1,5 saat sürüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.