Malum markaya 150 TL vermeye gerek yok! Evde buzlu soğuk kahve üstelik sadece 5 dakikada

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş pek çok zamma neden olurken kahve fiyatları da bu zamlardan nasibini almıştı. Smoothie blender granül soğuk kahve yapımı bu kadar kolay...
Malum markaya 150 TL vermeye gerek yok! Evde buzlu soğuk kahve üstelik sadece 5 dakikada

Malum markaya 150 TL vermeye gerek yok! Evde buzlu soğuk kahve üstelik sadece 5 dakikada - Havaların aşırı sıcak gitmesi insanları soğuk içeceklere yönlendirirken kahve tutkunlarının bu yaz gözdesi buzlu kahve olmuştu. Dünyaca ünlü malum markalarda satılan kahve fiyatları peş peşe zamlanırken buzlu kahve içmek isteyenlerin cepleri yanmıştı. Evde daha ucuza buzlu kahve içmek isteyenlere son dakika yeni tarif açıklandı.

EVDE SMOOTHİE BLENDER GRANÜL SOĞUK KAHVE NASIL YAPILIR?

Soğuk kahveye yüksek paralar ödemeden evinizde de bu keyfi yaşayabilirsiniz. 2 kişilik soğuk kahve tarifi için gerekli malzemeler şu şekilde:

2 tatlı kaşığı granül kahve

2 tatlı kaşığı toz şeker

1/2 su bardağı su

Buz küpleri

Soğuk süt

Üzerine isterseniz çikolata sosu

Hazırlamak için bu adımları takip edin:

Smoothie blender ya da yoksa rondonun içerisine 2 tatlı kaşığı granül kahve, toz şeker ve suyu ekleyerek köpük olana kadar iyice çırpın.

Bir bardağın içerisine önce buz küplerini sonra kaşık yardımıyla elde ettiğiniz köpüğü ekleyin. Bardak dolana kadar süt ekleyin. Üzerine tercihinize göre çikolata sosu dökerek servis edin.

Afiyet olsun...