Kirpiklerinizi Uzatmanın Yolları

Kadınların en fazla araştırdıkları konuların başında gelen kirpiklerinizi uzatmanın yolları olarak birçok farklı yöntemler ortaya çıkmaktadır.

KADIN 13.04.2021, 13:32 13.04.2021, 13:40

Kirpiklerinizi Uzatmanın Yolları

Kadınların en fazla araştırdıkları konuların başında gelen kirpiklerinizi uzatmanın yolları olarak birçok farklı yöntemler ortaya çıkmaktadır.

KADIN 13.04.2021, 13:32 13.04.2021, 13:40
Kirpiklerinizi Uzatmanın Yolları

Kirpiklerinizi uzatmanın yolları pek çok kişinin en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Daha gür ve uzun kirpiklere sahip olmak için pek çok yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasında en uygun ve etkili çözüm sağlayan yollar çok sayıda kişinin uygulaması ile sonuçlanmaktadır.

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik uzatma yöntemleri deneyerek daha uzun ve daha gür kirpiklere sahip olmak çok daha kolay olmaktadır. Genel olarak kirpikler kadınların en fazla önem verdiği aksesuarlarının başında gelmektedir. Bakışların anlam kazanmasına yardımcı olan kirpiklerin daha uzun olması için bir takım yöntemler uygulanmaktadır. Ancak bu yöntemlerin hepsi istenilen etkili çözümler vermezken kozmetik ürünlerde kimyasal katkıların olmasından dolayı kirpiklerin uzamasına yardımcı olmaz. Doğal yollar ile evde kirpik uzatma yöntemleri ile etkili çözümler elde edilmektedir. Bazı kirpik uzatma yöntemleri ve önerileri şunlardır;

  1. Sağlıklı Beslenmek: Sağlıklı beslenmek tüm vücut için çok önemli olurken kirpiklerin uzaması ve güçlenmesi içinde büyük bir önem taşımaktadır.
  2. Göz Makyajı İle Uyumamak: Göz makyajı genellikle kirpik diplerinin hava almasını engellemektedir. Bu şekilde uyumakta kirpiklerin daha güçsüz olmasına ve zaman içinde dökülmesine neden olmaktadır.
  3. Doğal Bitkisel Yağlar Kullanmak: Her zaman organik bitkisel yağlar pek çok alanda daha olumlu sonuçların alınmasına yardımcı olmaktadır. Kirpikleri besleyen bitkisel yağlar olarak Hint yağı ve zeytin yağını önerilen oranlarda her gece yatmadan önce kirpiklere uygulanmalıdır. Bu işlemler uygulanırken bir pamuklu çubuk ya da içi tamamen boş olan bitmiş rimel fırçası kullanmak mümkün olmaktadır.
  4. Vazelin Uygulamak: Genel olarak vazelin cildin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasına yardımcı olan bitkisel kremdir. Vazelin kirpikleri her zaman nemlendirir ve güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Kirpik uzatmada vazelin uygulaması için gece yatmadan önce pamuklu çubuk yardımı ile kirpiklerinize vazelin sürün. Böylece gece boyunca kirpiklerin daha iyi bir şekilde beslenmesi sağlanacaktır. Bu sayede istenilen kirpiklerin uzaması ve gürleşmesi için etkili çözümler elde edilecektir.

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (0)