İzmir Bayraklı’da ihtiyaç sahiplerine hijyen paketi dağıtıldı

İzmir Bayraklı’da ihtiyaç sahibi vatandaşlara 51 bin hijyen paketi dağıtıldı. Dağıtılan paketlerin içerisinde bebek bezi, ıslak mendil ve kadın pedi gibi pek çok hijyen malzemesi mevcut.
İzmir Bayraklı’da ihtiyaç sahiplerine hijyen paketi dağıtıldı

Bayraklı Belediyesi, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara son dönemlerde sunduğu erzak paketi, giyecek ve içecek yardımlarından sonra hijyen paketi de dağıtmaya başladı.

Aktarılan son habere göre 8 bin 500 haneye 51 bin civarında hijyen paketi dağıtımı sağlandı. Desteklerin yıl boyunca süreceğinin de altı çizildi.

DESTEKLER YIL BOYUNCA SÜRECEK

Bayraklı Belediyesi, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere desteklerini sürdürüyor. Bu kapsamda, temel ihtiyaçlar noktasında çalışmalarını artıran Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talepler üzerine semt merkezleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine kıyafet ve hijyen malzemesi ulaştırıyor. Bu kapsamda son bir ayda 8 bin 500 haneye 51 bin hijyen paketi dağıtıldı. Vatandaşları memnun eden paketlerde bebek bezi, ıslak mendil ve kadın pedi gibi ürünler yer aldı. Sosyal desteklerin yıl boyunca farklı alanlarda da devam edeceği belirtildi.

aw214512-01.jpg

DURUM TESPİTİ YAPILIYOR

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında Bayraklı Belediyesi olarak dar gelirli vatandaşlarımızın yanında oluyoruz. Gerek temel ihtiyaçların karşılanması noktasında gerekse diğer birçok alanda imkanlarımız dahilinde gıda, ev eşyası, kırtasiye, hijyen malzemeleri, kıyafet desteği gibi hizmetler veriyoruz. Ekiplerimiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirerek adreslere gidip durum tespiti yapıyor ve ihtiyaçlara yanıt veriyor. Dayanışmayla daha güzel bir Bayraklı’da her zaman birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bayraklı Belediyesi’nin sunmuş olduğu bu çalışma pek çok kişin beğenisini kazandı. Vatandaşların ihtiyacı olduğu alanlarda farklı destek ürünleri ekipler tarafından kısa süre içerisinde ulaştırılıyor. Son olarak son 1 ay içinde 51 binden fazla hijyen paketi dağıtımı sağlandı.