Ev hanımlarının lezzet sırları! Pratik bilgiler ile damak çatlatan lezzetler!

Ev hanımlarının lezzetli yemek sırları oldukça merak ediliyor. Küçük dokunuşlarla yemeklerin lezzetleri artarken pratik bilgiler mutfakta ustalaştırıyor.
Ev hanımlarının lezzet sırları! Pratik bilgiler ile damak çatlatan lezzetler!

Ev hanımları lezzetli yemek yapmak için tariften tarife koşuyorlar. Mutfaklarda kullanılan pratik bilgilerle yapılan küçük dokunuşlar damak çatlatan lezzetlere ulaşmada büyük fayda sağlıyor. Ev hanımlarının yemek yaparken kullanabilecekleri bu küçük dokunuşlar oldukça merak ediliyor.

PATLICAN YAĞ ÇEKMİYOR

Patlıcanların yağ çekmesi engellenmek isteniyorsa yapılması gereken pratik bir işlem bulunuyor. Öönce patlıcanlar doğranır ve sonrasında yarım saat tuzlu suda bekletilir. Bu şekilde yapılacak kızartmalarda patlıcanlar yağ çekmeyecektir.

KEK KABARTMA FORMÜLÜ

Evde kek yapan ev hanımlarının ustalığı kek kabarması ile ölçülüyor. Kek yaparken daha fazla kabarması isteniyorsa uygulanacak formül gayet basit. Kek için kullanılacak olan yumurtaların oda sıcaklığında olmasına dikkat edilmelidir. Eğer buzdolabından yumurta çıkartılıp hemen keke eklenirse kek az kabaracaktır.

YEMEK TUZU AZALTMA

Bazen yemek yaparken fazla tuz atılabiliyor. Bu tuz sorununu çözmenin çok basit bir yolu bulunuyor. Yemeğin içerisine soyulmuş çip patates atıldığında yemekteki fazla tuzu patates çekip alacaktır.

GÖZ YAKMAYAN SOĞAN!

Soğan doğrarken göz yanması çok zorlayıcı bir sorun alabiliyor. Bunu engellemenin basit bir yolu bulunuyor. Soğanlar buzdolabında saklanılırsa soyup doğrarken göz yanması gerçekleşmeyecektir.

LEZZETLİ BÖREK SIRRI

Türk mutfağının en geleneksel yemelerinden birisi de börektir. Börek yapmak büyük maharet istese de çok önemli bir püf noktası bulunuyor. Börek yapıldıktan sonra eğer 1 saat buzdolabında bekletilip sonra pişirilirse o zaman daha lezzetli olacaktır.

LEZZETLİ ET KIZARTMA

Et kızartırken lezzetli olması isteniyorsa bunun da basit bir yöntemi var. Kızartılacak et ne kalın ne de ince olmalıdır. Tavada yüksek ateşte her bir tarafı 2 dakika pişirilmelidir. Bu dakika aşılırsa et çok pişerek sertleşerek lezzetsiz hake gelecektir.