Cilt Bakımının Yeni Gözdesi Ballı Sabun

Cilt bakımının yeni gözdesi ballı sabun birçok sabun çeşidinin kullanıldığı cilt bakımında yağlı ciltlerin arınmasına yardımcı oluyor.

KADIN 30.03.2021, 13:04

Cilt Bakımının Yeni Gözdesi Ballı Sabun

Cilt bakımının yeni gözdesi ballı sabun birçok sabun çeşidinin kullanıldığı cilt bakımında yağlı ciltlerin arınmasına yardımcı oluyor.

KADIN 30.03.2021, 13:04
Cilt Bakımının Yeni Gözdesi Ballı Sabun

Cilt bakımının yeni gözdesi ballı sabun, farklı sabun çeşitlerinin yanı sıra akne sorunlarına çok iyi geliyor.  Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden biri olan akne sorunlarının giderilmesi için bu bakım sabunlarının tercih edilmesi uygun olabilir. Cildi sıkılaştıran ballı sabunun polenli ve propolisli modelleri de bulunuyor. Bunlar farklı cilt problemlerinin giderilmesi ve bu şekilde kullanılmasıyla ciltteki kusurları azaltacaktır. Son derece ulaşılabilir bir ürün olan ballı sabunların birçok farklı çeşidi de bulunuyor.

Ballı Sabunun Faydaları

  • Saça parlaklık kazandırır
  • Cildin aşırı yağ oranını dengelenmesini sağlar
  • Ciltteki gözeneklerin sıkılaştırılmasına yardımcı olur
  • Cildin rutin bakımı için ihtiyacı olan nem dengesini oluşturur
  • Tahriş olan cilt yaralarının giderilmesini sağlar
  • Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur
  • Kuru ve yıpranmış ciltlere de iyi gelir

Doğal sabunlarla üretilen bu sabun çeşitlerinin cilt ve saç bakımında güvenle kullanılması söz konusu olabilir. Bu durumda ballı sabun kullanımı gibi detaylar söz konusu olduğunda cildinize zarar vermeyecek bu dost ürünler iyi birer seçim olarak dikkat çekecektir.

Son derece özel bir sabun çeşidi olan ballı sabun, doğal bal özleri ve propolis içeriğiyle dikkat çekmektedir. Cilde doğru bir şekilde bakım yapan uzmanlar da bal, propolis ve polenleri kullanmaktadır.

Ballı Sabun Nasıl Kullanılır?

Sabah ve akşam düzenli olarak kullanılan ballı sabun güvenle tercih edilerek rutin cilt bakımında tercih edilebilir. Sabunla iyice yıkayıp temizleyeceğiniz cildinize daha sonra nemlendirici ve tonik sürebilirsiniz.

Saç bakımı için de tercih edilen bal içerikli ürünler aynı şekilde saç tipine uygun şampuan kullanımıyla saça uygulanır. Klasik saça uygulanan bal maskesi gibi seçenekler de oldukça işe yarar. Yumurtanın sarısı ve balın karıştırılmasıyla elde edilen karışım saç diplerine sürülerek saça uygulanır. Saç derisine hafifçe masaj yapılarak kullanılan bu ürün, düzenli olarak uygulandığında saçın kalitesinin üst düzey olması mümkün olur. Balla cilt bakımı söz konusu olduğunda mutlaka doğal balların kullanılması gerekecektir.

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (0)