Aydın Çine'de fıstık işçilerine kadına şiddet bilgilendirmesi

Son dönemde kadına şiddet olaylarında büyük artış yaşanırken Aydın Çine'de fıstık işçilerine yönelik bilgilendirmede bulunuldu.
Aydın Çine'de fıstık işçilerine kadına şiddet bilgilendirmesi

Jandarma ekipleri Aydın Çine'de bulunan fabrikayı ziyaret ederken kadına yönelik şiddet konusunda bilgilendirmede bulundu. İl genelinde Aydın İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde gerçekleştirilen eğitim programları tüm hızı ile sürdürülürken son program Çine'e gerçekleştirildi.

AYDIN ÇİNE'DE KADINA YÖNELİK ŞİDDET KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ!

Aydın’ın Çine ilçesinde bir fabrikada çalışan işçileri ziyaret eden jandarma ekipleri, kadın yönelik şiddet konularında bilgilendirme yaptı. Aydın İl Jandarma Komutanlığı koordinesinde gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri aralıksız devam ediyor.

Bu çerçevede harekete geçen Aile İçi Şiddetle Mücadele Kısım Amirliği, Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ve Çine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Çine’de bulunan bir fıstık fabrikasını ziyaret etti. Fabrikada çalışan kadın ve erkekler ile bir araya gelen ekipler, 6284 Sayılı Kanun, KADES Uygulaması, Elektronik Kelepçe, Kadına El Kalkamaz, Çevre Doğa Bilinci ve Orman Yangınlarına Karşı Duyarlı olunması konularında bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirdi. Ayrıca faaliyette kadınların telefonlarına KADES uygulaması indirilerek, uygulamanın tanıtımı yapıldı.

Düzenlenen eğitim programları kapsamında Aydın İl Jandarma Komutanlığı farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Bu kapsamda broşür dağıtımı da yapılırken kadınların huzuru ve güvenliğini sağlamak için Jandarma ekiplerinin faaliyetlerinin aralıksız devam edeceği ifade edildi.