Sigara Nasıl Bırakılır?

Son dönemlerde özellikle sigara fiyatlarında oluşan yüksek artış nedeniyle sigarayı bırakma konusunda farklı önerilere ihtiyaç duyanların sayısı da artmaktadır.

İPUCU 26.08.2019, 23:31

Sigara Nasıl Bırakılır?

Son dönemlerde özellikle sigara fiyatlarında oluşan yüksek artış nedeniyle sigarayı bırakma konusunda farklı önerilere ihtiyaç duyanların sayısı da artmaktadır.

İPUCU 26.08.2019, 23:31
Sigara Nasıl Bırakılır?
İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda sigara nasıl bırakılır? Sorusu özellikle son dönemde en çok aranan konular arasında yer alıyor. Aynı zamanda sigara bırakma programları indirme oranları da her geçen gün artmaya devam ediyor.

 

Temmuz ayında yapılan ÖTV zammının ardından sigara fiyatlarında yüksek oranda artış görülüyor. Özellikle Türkiye’de satış yapmakta olan iki büyük firmanın sigaraya 3 TL zam yapması kullanıcılar için problem yaşanmasına neden oldu. Artan fiyatlar nedeniyle vatandaşlar için özellikle tercih edilecek olan farklı markalarda yaşanan fiyat artışı sigara içmek yerine bırakma taleplerinin artmasını sağlıyor.

 

Vatandaşlar Sigara Bırakma Yöntemlerini Arıyor!
Sigarada oluşan fiyat artışı özellikle sigarayı bırakma uygulamaları konusunda da büyük talep oluşmasına neden oluyor. Akıllı telefonlarda sanal mağazalarda bulunan programlar özellikle kullanıcılar için bu sürece kolaylaştırabilecek önerileri sağlayabileceğinden yoğun talep görüyor. Hazırlanmış olan programlarda yaşanan indirme artışı rekor kırdı.
İnternet üzerinden en çok indirilen program seçeneği özellikle sigarayı bırakmaya yardımcı olacak programlar olduğu görülüyor.

 

Sigara Bırakma Programı Nedir?
Akıllı cep telefonları için hazırlanmış olan sigarayı bırakma programları özellikle gün içerisinde içmiş olduğunuz sigara sayısını günden güne azaltarak sıfırlama mantığı ile çalışıyor.

 

Programa İhtiyaç Yok!
Sigarayı bırakmak isteyenler için dijital programlara mahkûm olmadan da sigarayı bırakma mümkündür. Sağlık Bakanlığından Yeşilay'a kadar farklı kurumlar özellikle sigara bağımlılığından kurtulabilmeniz için hizmet sağlamaktadır. Bu nedenle kararlı olanların bu kurum ya da derneklere başvurması gerekir.

 

Alo 171
Günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden birisi ise Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmiş olan Alo 171 Sigara bırakma danışma hattı olmaktadır. Ücretsiz servis hizmeti sayesinde aramanız durumunda özellikle sigarayı bırakma konusunda profesyonel yardım almanız sağlanmaktadır. Yapılan çalışmalar doğrultusunda başarı oranı en yüksek olan kurumlardan biridir. Özellikle kişilerin dumansız bir hayata adım atabilmesi için kararlı olması gerekir. Bu nedenle profesyonel yardım alınması bu sürecin daha başarılı şekilde tamamlanmasını sağlar.

Yorumlar (0)