MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Günümüzde özellikle hastane randevusu almak isteyenler için MHRS sistemi kısa süre içerisinde işlem yapılmasını sağlamaktadır.

İPUCU 24.08.2019, 10:01

MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Günümüzde özellikle hastane randevusu almak isteyenler için MHRS sistemi kısa süre içerisinde işlem yapılmasını sağlamaktadır.

İPUCU 24.08.2019, 10:01
MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Online randevu almayı düşünenler için hastane randevu alma işlemi nasıl yapılır? Merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar dahilinde 2011 yılında aktif hale getirilen sistem özellikle randevu almak isteyenler için kolaylık sağlamaktadır.

Merkezi hekim randevu sistemi yanı sıra tercih edilecek olan Alo 182 randevu hattı hastaların gerekli olabilecek her durumda kısa süre içerisinde randevu almasını sağlamaktadır. Ancak bu sistemi kullanarak nasıl randevu alacağını bilmeyen vatandaşlar bulunmaktadır. Bu nedenle detaylı şekilde yapılan açıklamalar özellikle aşamalı şekilde yapacağınız işlemler doğrultusunda sorun yaşamadan randevu almanızı sağlayacaktır.

Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Muayene olmayı düşünenler MHRS hastane randevusu nasıl alınır? Sorusunun cevabını öğrenerek işlem yapabilirler. Alo 182 çağrı merkezini arayarak ya da web sitesi üzerinden randevu almak isteyenler siteye erişim sağlayarak gerekli işlemleri devam ettirebilirler. Siteye erişim sağlamak isteyenler öncelikle ‘üye ol’ seçeneğini kullanarak üyelik işlemlerini yapmaları gerekir.

Üye olmak istemeyenler Alo 182 hattını arayarak da kolayca randevu alabilirler. Üyelik işlemleri için kimlik kartınız üzerinde bulunan bilgilere ihtiyacınız olmaktadır. TC kimlik numarası ve şifre belirlenmesi gerekiyor. Gerekli üyelik işlemlerini tamamlanmasının ardından alınacak olan kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme erişim sağlamaktadır. Bu sayede gerekli olabilecek her durumda üyelik bilgilerinizi kullanarak randevunuzu kolayca alabilirsiniz.

Online Randevu Al

İnternet üzerinden farklı hastanelerde randevu almak isteyenler online randevu al seçeneğini kullanarak sisteme giriş sağlayabilirler. MHRS üzerinden yapılacak olan işlemlerin ardından geriye dönük tarama yapılarak randevu geçmişi incelenebilir. Sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle özellikle günümüzde hastane randevusu almak isteyenlerin tercihi olmaktadır.

Akıllı cihazlar üzerinden yapılacak olan giriş işlemlerinin ardından hesabınızı hatırlatarak herhangi bir sorun yaşamadan aynı şekilde hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Mobil sistem üzerinden kullanım olanağı sağlaması özellikle randevu almak isteyenler için kolaylık sağlamaktadır. Seçmiş olduğunuz hastaneye göre yapacağınız aramalar dahilinde belirleyeceğiniz bölümde randevu alacağınız doktorların müsait gün aralığını inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)