Kansersavar 4 yiyeceğin adı açıklandı! Yiyen herkese şifa oluyor

Kanser çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında. Genel olarak sinsi bir şekilde ilerleyen kanser ne yazık ki ölümcül sonuçlara sebebiyet verebiliyor. Kansersavar o 4 yiyeceğin adı açıklandı. İşte kansere karşı tüketilmesi gereken besinler..
Kansersavar 4 yiyeceğin adı açıklandı! Yiyen herkese şifa oluyor

Kanseri direkt olarak tedavi eden bir yiyecek henüz mevcut değil. Ancak bazı yiyeceklerin tüketimi ile bağışıklık artırılabileceği gibi vücudun daha da dirençli olması sağlanabilir.

Dünya genelinde yaklaşık olarak her yıl milyonlarca kişi kanser sebebi ile hayatını kaybediyor. Kanser hastalığının artık beslenme ile ne kadar doğru orantıda olduğu pek çok kişi tarafından biliniyor. Yine kanser ve beslenme üzerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre beslenme hataları kanser oluşumunda yüzde 35 oranında etkili.

KANSERSAVAR 4 BESİN

Kanser ve beslenme arasındaki ilişki incelendiğinde dikkat edilmesi gereken ilk konuların başında yağ geliyor. Yağ olarak mutlaka sağlıklı yağların tüketilmesi gerekiyor. Zeytinyağı kansersavar besinler arasında bulunuyor. Antioksidan özelliği sayesinde zeytinyağı meme, yumurtalık ve prostat kanseri gibi pek çok kansere savaş açabiliyor.

Çoğu kişi kokusu ve keskin tadı sebebi ile soğan ve sarımsağa karşı uzak durabiliyor. Ancak soğan ve sarımsak mucize besinler arasında. Çünkü içerisinde barındırdığı antioksidanın yanı sıra doğal antibiyotik olması sebebi ile vücudun bağışıklığını güçlendirmektedir.

Her öğün olmasa da mutlaka günde bir öğün yeşil yapraklı sebzeleri soframızda bulundurmamız gerekiyor. Mevsiminde tüketilen tüm yeşil sebzeler vücudun koruma gücünü artırmaktadır.

Diğer yandan ev yapımı yoğurt ve kefir tüketimi de kanser için büyük önem taşıyor. Probiyotik içeren yoğurt ve kefiri en azından günde 1 kase olarak tüketmeye özen göstermeniz gerekiyor.

NOT: Haberimiz teşhis ya da tedavi niteliği taşımamaktadır. Unutulmamalıdır ki kanseri direkt olarak tedavi eden ya da kanseri engelleyen meyve ya da sebze bulunmamaktadır.