Hazır bile bu kadar iyi değil! Evde yüz milyon köpük baloncuk suyu sırrı

Çocukların en çok sevdiği oyuncaklar arasında yer alan köpük tabancası ya da köpük üfleme oyunu için dışarıdan hazır almaya son! Evde yüz milyon köpük baloncuk suyu tarifi yapımı bu kadar basitmiş.
Hazır bile bu kadar iyi değil! Evde yüz milyon köpük baloncuk suyu sırrı

Hazır bile bu kadar iyi değil! Evde yüz milyon köpük baloncuk suyu sırrı - En az çocuklar kadar yetişkinlerin de severek oynadıkları baloncuk oyunu için alınan köpük suları da gelen zamlardan nasibini aldı. Fiyatlar rekor oranda artış gösterirken vatandaş evde sihirli köpük suyu yapma yollarını aramaya başladı.

Evde yüz milyon köpük baloncuk suyu yapmak isteyenler için işin sırrı açıklandı. Pek çok kişi tarafından aranılan formül ortaya çıkarken işin sırrının içerisen konulan malzemeler olduğu ifade edildi. İşte evde köpük baloncuk suyu yapmak isteyenler için işin püf noktaları..

EVDE KÖPÜK BALONCUK SUYU TARİFİ NASIL YAPILIR?

Bir bardak ılık su

5 kaşık bulaşık deterjanı (gliserinli bulaşık deterjanları çok daha iyi sonuç vermektedir)

5 kaşık kolonya

10 damla aseton

Suyun içerisine bulaşık deterjanı, kolonya ve aseton konularak çok iyi şekilde karıştırılır. Karışım köpük tabancası içerisine ya da köpük yapılacak olan kabın içerisine eklenir. İsteyen kişiler içerisine 1 çay kaşığı kadar toz şekerde ekleyebilirler. Ancak işin sırrı tamamen kolonya ve asetonda bu iki madde sayesinde köpük balonlar hem çok daha büyük şişerken hem de çok daha fazla çıkıyor...