Evde karınca bırakmayacak! Evdeki karıncalardan kesin çözüm karıncasavar ilacı

Havaların ısınmasıyla beraber karınca işgali başlarken evleri basan karıncalardan kurtulmak isteyenlere doğal yöntem açıklandı.
Evde karınca bırakmayacak! Evdeki karıncalardan kesin çözüm karıncasavar ilacı

Evde karınca bırakmayacak! Evdeki karıncalardan kesin çözüm karıncasavar ilacı - Yaz ayının gelmesi ve havaların ısınmasıyla beraber evlerde karınca istilası başladı. Özellikle de mutfaklarda karınca baskını yaşanırken karıncalardan kurtulmak isteyen kişilere kesin çözümü açıklandı.

EVDEKİ KARINCALARDAN NASIL KURTULURUM KESİN ÇÖZÜM?

Evlerde son derece sık yaşanan karınca baskınları çoğu zaman mutfakta görülürken balkonlarda başlayan istila daha sonra evin içine doğru ilerlemektedir. Karınca baskını yaşanan evlerde yiyeceklerin korunması zorlaşırken özellikle de toz şeker gibi yiyeceklerin karıncalara karşı korunması ve temizlenmesi büyük sorun yaşatmaktadır. Karıncalardan kurtulmak isteyen kişilere kullanabilecekleri basit formül açıklandı.

EVDE KARINCA ÇIKMASI NASIL ENGELLENİR?

Yarım litre suyun içerisine 2 tatlı kaşığı toz tarçın ve 2 avuç karanfil eklenerek bir tencereye alınır. Tencerenin altını açın ve kaynamaya bırakın. Tarçının özü suya çıkıp rengi değişene kadar kaynatın. Ardından ılınması için bir kenara alın. Su ılındıktan sonra spreyli bir şişeye dökün. Bu suyu karıncaların çıktıkları yerlere fısfıs yardımıyla püskürtün. İşlemi 3-4 günde bir tekrarlayın. Karıncalar bir daha asla evinizi ziyaret etmeyecek...