Ev hanımları bu karışımla cam silmeye bayılıyor! 1 fıs yeter köpükleme durulama yok

Havaların ısınması ve Kurban Bayramı'nın yaklaşması ile birlikte pek çok evde bayram temizliği başladı bile. Bayram temizliğinin en önemli ayaklarını cam silme oluşturuyor. Ancak bu havada cam silmek hem çok zor hem de iz kalma ihtimali çok daha yüksek.
Ev hanımları bu karışımla cam silmeye bayılıyor! 1 fıs yeter köpükleme durulama yok

Ev hanımları bu karışımla cam silmeye bayılıyor. Cam silmek için sadece 1 fıs yetiyor. Köpükleme ve durulamaya gerek kalmayan bu karışımla camlarda iz kalmadan kısa süre içerisinde silebileceksiniz. İşte pratik cam silme tüyosu!

İZ BIRAKMAYAN CAM SİLME SUYU

Cam silerken hemen hemen her kadının ortak şikayet ettiği konuların başında camlarda iz kalması geliyor. Bunun için doğru bez kullanmak gerekiyor. Ancak doğru bez kadar camların silindiği su da son derece önemli. İz bırakmayan ve silmek için sadece 1 fısın yettiği o karışım şu şekilde:

  • 1-2 yemek kaşığı kadar beyaz sirke
  • 1-2 pompa bebek şampuanı (Marka fark etmiyor)
  • 2 su bardağı kadar da su

Bütün bu karışımı fısfıslı bir plastik şişenin içerisine koyun. Tamamen karıştırdıktan sonra camlarınıza sıkın. Beklemeye gerek kalmadan kuru bir bez ile silin. İşte bu kadar! Camlarınızın resmen ayna gibi parladığını ve kolay kolay kir tutmadığını sizler de fark edeceksiniz.

CAMLARI SİLMEK İÇİN DOĞRU ZAMAN

Cam silme işlemini mümkün olduğu kadar öğleden sonra yapmaya çalışın. Öğlenin güneş ışığı camlara direkt vurduğu için sileceğiniz alanı net olarak görmeniz zorlaşabilir. Genel olarak cam silme işlemi için ikindi vakti ya da 10.00 - 11.00 arasındaki zaman dilimi önerilmektedir.

Yapacağınız bu karışım sayesinde bebek şampuanı camlarınızı temizlerken, sirke de camlarınızın parlamasına yardımcı olur. Bayram öncesi yapacağınız temizlikte camlarınızı bu şekilde dakikalar içerisinde tertemiz yapabilirsiniz.