Duşakabin camlarını ışıl ışıl parlatan yöntem! Temizlik hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Duşakabin camında zamanla oluşan kireç lekelerini temizlemek oldukça zor olabiliyor. Bu lekeleri Pratik bir şekilde temizleyebilmenin formülü ortaya çıktı.
Duşakabin camlarını ışıl ışıl parlatan yöntem! Temizlik hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Evlerde temizliğin en önemli olduğu alanlardan birisi de banyo oluyor. Özellikle duşakabinlerde zamanla oluşan kirler oldukça rahatsızlık verici olabiliyor. Duşakabin camları Türkiye’de suların kireçli olmasından dolayı kullanıldıkça kireç lekeleri ile kirleniyor. Görüntü olarak de çirkin bir görüntü olması açısından bu kireç lekelerinin temizlenmesi oldukça önemseniyor.

KİMYASAL YÖNTEMLER ZEHİR SAÇIYOR

Temizlikte akıllara gelen ilk şey kimyasal ürünler kullanarak leke izlerini yok etmek oluyor. Ancak bu kimyasal ürünler içerisinde uçucu maddeler de bulunuyor. Solunum yoluyla bu uçucu maddeler insan sağlığında çok büyük zararlar verebiliyorlar. Bundan dolayı duşakabin camı temizliğinde bu kimyasal temizlik ürünleri tercih edilmiyor. Onların yerine hem doğal olacak hem de sonuç verecek malzemelerle temizlik yapılması tercih edilebiliyor. Bunun da gerçekleştirilebilmesi için çok özel bilgilere sahip olunması gerekiyor.

DUŞAKABİN CAMININ DOĞAL TEMİZLEME YÖNTEMİ!

Duşakabin camında zamanla beraber lekeler oluşmasını engellemek mümkün değil. Bundan dolayı da bu lekelerin temizlenme formülleri araştırılıyor. Bunun için çok basit bir formül uygulanıyor. Bu formül ile beraber duşakabin camlarında oluşan lekeler yok olurken cam da ışıl ışıl parlayabiliyor. Bu sonuca ulaşabilmek için iki ana malzemeye ihtiyaç vardır. Birincisi elma sirkesi ve ikincisi de karbonattır. Her iki maddenin de temizlik fonksiyonlarının olduğu da biliyor.

Bu temizli yapabilmek için bir ön hazırlık yapılması gerekiyor. Öncelikle bir sprey şişesi elde edilir. Bu şişenin içerisinde bir miktar elma sirkesi ve bir miktar da karbonat eklenir. Karbonatın köpürme yapacağı için fazla katılmaması gerekiyor. Bu karışım iyice çalkalanarak kullanıma hazır hale getirilir.

Oluşturulan karışım duşakabin camına püskürtülür. Ardından ise mikrofiber özelliği olan bir temizlik bezi eli duşakabin camı silinir. Bu işlemin sonucunda duşakabin camında en küçük bir kireç lekesi kalmayacaktır. Eğer başka lekeler varsa onlar da temizlenecektir. Bunun yanında duşakabin cami ışıl ışıl bir parlaklık da kazanır.