Domates biber COŞTURAN! Evde domates GÜBRESİ nasıl yapılır işte tarifi

Domates fidesi yetiştiren kişiler için evde domates biber coşturan gübre tarifi açıklandı. Domates verimini arttırmak için hangi gübre kullanılır, açık tarla domates GÜBRELEME PROGRAMI...
Domates biber COŞTURAN! Evde domates GÜBRESİ nasıl yapılır işte tarifi

Domates biber COŞTURAN! Evde domates GÜBRESİ nasıl yapılır işte tarifi - Yaz ayının gelmesi ve havaların ısınması ile bahçesinde balkonunda domates yetiştirmek isteyenler için domates coşturan gübre tarifi geldi. Evde tamamen doğal malzemelerle yapabileceğiniz bu domates gübresi ile domatesleriniz kısa sürede gelişecek ve tadına doyum olmayacak.

EVDE DOMATES GÜBRESİ NASIL YAPILIR?

Evinizde kendi bahçenizde, balkonunuzda yetiştireceğiniz domates fidelerinize bunu verin, domates hasadınız katlansın. Domates yetiştirmek isteyen kişiler için evde domates gübresi yapmak için gerekli malzemeler şu şekilde sıralandı:

15 litre su

1 yemek kaşığı kuru maya

2 yemek kaşığı toz şeker

İlk olarak 1 litre ılık suyu ayrı bir kaba alın ve içerisine 1 yemek kaşığı kuru maya ile 1 yemek kaşığı toz şekeri ekleyerek karıştırın. Mayanın gelmesini yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin. Mayası geldikten yani karışım kabardıktan sonra bu karışımı 14 litre suyun içerisine katıp karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışı fidelerin dibine yaklaşık 1 çay bardağı olacak şekilde dökün. Bu karışım domates başta olmak üzere biber, salatalık fidesi gibi tüm sebzelerde kullanılabilir.