Beden kitle indeksi nasıl hesaplanır?

Bir insanın kilolu olup olmadığının hesaplanması için beden kitle indeksi kullanılır. Bu yönteme çok sayıda kişi ideal kilosuna ulaşır.

İPUCU 09.08.2019, 23:26 09.08.2019, 23:34

Beden kitle indeksi nasıl hesaplanır?

Bir insanın kilolu olup olmadığının hesaplanması için beden kitle indeksi kullanılır. Bu yönteme çok sayıda kişi ideal kilosuna ulaşır.

İPUCU 09.08.2019, 23:26 09.08.2019, 23:34
Beden kitle indeksi nasıl hesaplanır?
Vücut kitle indeksi konusunda çözüm bulmak istediğinizde çok sayıda alternatife ulaşmanızı sağlayan uzmanlar obezite cerrahisi gibi durumlarda da aynı yöntemi kullanıyor. Bu hesaplamada çeşitli matematiksel formüller kullanılır. Kilo boyun metrekaesine bölünerek, ortaya beden kitle indeksi çıkar. 25’ten küçük çıkması halinde normal kabul edilen insanlar bu seviyenin üzerine çıkan oranlarda ise şişman ya da obez olarak kabul ediliyor. Bu oranların üzerinde değerlere sahip olan kişiler kilo sorununun ciddi ölçüde yok olmasını sağlayan diyet ve operasyonlara başlamalıdır. Beden kitle indeksi konusunda çözüm bulmak istediğinizde, internette çok sayıda hesaplayıcı bulabilirsiniz.

 

Kilo Vermek İçin Cerrahi
Kilo kaybetmek için tercih edilen cerrahi yöntemler kullanılması her durumda söz konusu değildir. En üst seviyede sorun yaşayan bu kişilerin kilo kaybı konusunda istikrarlı davranması gerekebilir. Kelepçe olarak bilinen ya da tüp mide adı verilen bu operasyonlar artık yerini modern cerrahi tekniklerine bırakıyor. Son yıllarda daha kalıcı çözümlerin bulunması için çaba gösteren uzmanlar, kilo kaybının garantiye alınması için çok sayıda çözüm sunuyor. Beden kitle indeksi normal olan birçok kişi doğru çözümlerin alınmasını sağlayacak alternatiflerle size destk verecektir. Sadece cerrahlar değil, psikolog ve iç hastalıkları uzmanları da bu süreçte yanınızda olacaktır.

 

Obez Kişiler Nasıl Bir Yol İzlemeli?
Obezite tedavisinde tercih edilen çok sayıda teknik vardır. Ancak bunların yerine öncelikle hastanın güncel haliyle sağlıklı beslenme yöntemini tercih etmesi gerekir. Doğru çözümler bulmak istediğinizde her zaman uzmanların yardımından faydalanmanızın gerektiğini bilmelisiniz. Obezite cerrahibinde doğru çözümler bulmak isteyen, günümüz koşullarında eksiksiz bir destek alabilir. Ancak bilinçsiz olarak bu sürece dahil olmak isteyenler salt cerrahi müdahalelerin uygulanmasıyla çözüm odaklı destek almanızı sağlayacaktır. Obezite cerrahisi ve diğer hususlar konusunda bilgi edinmek isteyenler profesyonel destek alacakları hastanelere giderek tam teşekküllü bir yardım almalıdır. Çünkü her tedavi kişiye özeldir.

Yorumlar (0)