Ayak çatlaklarına doğal çözümler

Özellikle istenmeyen durumlar arasında yer alan çatlamış ya da kurumuş topuklu ayaklar için çözüm arayanların tercih edebileceği farklı yöntemler bulunmaktadır.

İPUCU 07.09.2019, 00:28 09.09.2019, 12:16

Ayak çatlaklarına doğal çözümler

Özellikle istenmeyen durumlar arasında yer alan çatlamış ya da kurumuş topuklu ayaklar için çözüm arayanların tercih edebileceği farklı yöntemler bulunmaktadır.

İPUCU 07.09.2019, 00:28 09.09.2019, 12:16
Ayak çatlaklarına doğal çözümler

Dikkat edilmesi gereken konulardan biri olan çatlamış ayakları 5 doğal çözüm ayak bakımı konusunda problem yaşayanlar için önemlidir. Ayaklarınızın devamlı olarak kuruması ya da çatlaması durumunda evde hazırlayacağınız basit formüller ayaklarınızın daha yumuşak olmasını sağlayacaktır.

  1. Ev Yapımı Özel Ayak Kremi

Evde kolayca hazırlanacak olan ayak bakım kremi doğal çözüm arayanlar için tercih edilebilecek yöntemlerden biridir. İlk olarak bir kase içerisine üç yemek kaşığı zeytinyağı ve daha sonrasında bir yemek kaşığı bal mama eklenmesi gerekir. Karışımın eritilerek homojen hale getirilmesi yeterli olacaktır. Daha sonrasında her akşam karışım uygulanarak ayaklarda istenilen etki elde edilebilir.

  1. Etkili Yağ

Ayaklar için özel olarak tercih edilecek olan yağlar daha yumuşak ve pürüzsüz ayaklara sahip olunmasını sağlayabilir. İki yemek kaşığı bademyağı üzerine eklenecek olan birkaç damla nane esansiyel yağı iyice karıştırılarak ayaklara uygulanır.

  1. Özel Ayak Maskesi

Bir kase içerisine iki çorba kaşığı elma sirkesi, bir çorba kaşığı kil tozu eklenerek karıştırılır. Daha sonrasında hazırlanan karışım maske olarak ayaklara uygulanır ve streç film ile sarılarak 30 dakika bekletilir. Haftada iki defa uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Maskenin hazırlık aşaması sırasında özellikle ürünlerin doğal şekilde tercih edilmesi daha etkili çözüm olanağı sağlamaktadır.

  1. Ayak Fırçası

Ayaklarda oluşan çatlaklık ya da koruma problemini çözmek isteyenler için peeling uygulama yapılabilir. Limonu ikiye bölerek daha sonrasında tuza batırıp ayaklarınıza iki defa haftada uygulama yapmanız yeterli olmaktadır. Hazırlamış olduğunuz tuzu limon ile ayaklarınız ovalayarak uygulama yapabilirsiniz.

  1. Ayak Banyosu

Ayak bakımına özen gösterenler için ayak banyosu özellikle evde ayaklarınız için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biridir. Bir bardak deniz suyu ve içerisine eklenecek olan birkaç damla lavanta yağı ile hazırlanacak olan ılık su da ayaklarınızı 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamayı haftada bir defa yapmanız ayaklarınızın daha yumuşak ve pürüzsüz olmasına katkı sağlayacaktır. Ayaklarla ilgili çözüm isteyenler için özellikle kullanılabilecek yöntemler arasında yer almaktadır.

Yorumlar (0)