15.08.2022, 17:51

Hey gidi AK Parti Uşak Teşkilatı heyy…

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı, İlimiz Atatürk Anıtı önünde AK Parti Uşak Teşkilatı tarafından düzenlenen; “AK Parti’nin Kuruluşunun 21. Yıldönümü” törenleri vardı.

Allah uzun ömür versin 80 yaşlarında bir annem var. Hacı Kamer Satılmış, her Cumartesi akşamı onunla vakit geçirir, birlikte yemek yer sohbet ederiz. Onun kutlama etkinliklerine katılamadım.

Ancak eşimle eve giderken, saat 21.00 sıralarında önce cılız bir mehter marşı sesi duyduk. Sonra Tiritoğlu Parkı’nın köşesinden baktığımda alanda çok az insan olduğunu gözlemledim. AK Parti Uşak İl Teşkilatı tarafından sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları da tek tek inceledim. Gerçekten katılımcı sayısı diğer etkinliklere göre çok düşüktü. Eskiden bir 28Şubat, 27 mayıs yıldönümleri ile ilgili basın açıklamalarında bile daha fazla insan katılırdı.

Katılımcı sayısından vazgeçtim. Bari organizasyon bir şeye benzeseydi. Sesi duyulmayan bir mehter takımı, ilk okullarda müdür beylerin konuştuğu kürsüden bile daha kötü derme çatma bir kürsü, sıfır zemine konmuş. Kimin konuştuğu bile belli değil.

Bildiğim kadarı ile AK parti teşkilatlarında asili, yedeği, yancısı, yöncüsü 100 kadar insan var. Her biri ailesi ve akrabalarını getirse katılımcı sayısı en az 2 kat daha fazla olurdu.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine 10 ay kaldı. AK Parti Uşak Teşkilatı, şapkasını önüne koyup düşünmeli. “Neredeydik, nerelere geldik?” diye kendini sorgulamalı diye düşünüyorum.

Ne oldu da bir zamanlar meydanlara sığmayan AK Parti Uşak İl Teşkilatı yöneticileri ve üyeleri bile etkinliklere katılmaz

Halktan kopuk, net bir şey söyleyemeyen yönetim. Uşak’a yıllardır doğru dürüst yatırım yapılmadığı gibi, yıllar önce yapımına başlanan ve bitmek bilmeyen yatırımlar yüzünden güç durumda kalan Değerli 2 milletvekilinin Uşaklılara fazla söyleyecek bir şeyleri kalmıyor.

Tüm bunların üzerine son bir yıldır yaşanan hayat pahalılığı da eklenince, Uşak halkı AK Parti İl teşkilatları ve milletvekillerine faturayı kesiveriyor.

İktidarı olsun, muhalefeti olsun, halk siyasette de tutarlılık istiyor. Hizmet istiyor. Gün geliyor ne kadar güzel olursa olsun, geçmişte yapılan hizmetleri gözü görmüyor. Yeni ve acil hizmetler bekliyor.

Mevlana Hazretleri der ki; “Dünle beraber gitti, cancağızım, Ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”

Bizim işimiz; şeytan pabucu dikmek değil, gazetecilik yapmak

Son yıllarda Uşak’ta kendine “Basın” diyen ve basın mensubu olmanın dışında bir takım rollere soyunmuş ve durmadan birbirlerini suçluyorlar.

Ömrümün neredeyse yarısı, tam 34 yılı Uşak’ta yerel basın olarak geçti. Allah’a bin şükür karnımı da doyurdum. Bu kutsal meslek sayesinde canım Uşaklıların nezdinde güzel bir itibar edindiğimi de düşünüyorum.

Tüm meslektaşlarımın emeğine saygı gösterip, kimsenin haberini ve parasını çalacak kadar alçalmadım. Her zaman özgün olmaya ve fark yaratmaya çalıştım.

www.usakgundem.com olarak son bir buçuk yılda dürüst ve özgün haber yaratmanın mükafatını; Siz Değerli Okurlarımızdan takdir ve teşekkür olarak alıyoruz. Bundan da gurur ve onur duyuyoruz.

Siz, Değerli Okurlarımızın desteği ve ilgisi ile Uşak’ın bir numaralı haber sitesiyiz. (Öyle tatavadan atmıyorum. İsteyene bu konudaki rakamları gösterebilirim. Bakmayın, ortada gazeteciyim diye dolaşan palavracılara. Listede adları bile geçmiyor)

www.usakgundem.com ‘un işi doğru, dürüst ve hızlı şekilde Uşak halkını bilgilendirmektedir. İşimizi iyi ve doğru yaptığımızı sizlerden gelen olumlu tepkilerin çok olmasından anlayabiliyoruz.

Geçen hafta Sayın Saniye Karagür adlı bir Hanımefendi okurumuz arayıp, bilgilendirdiğimiz ve Uşak halkının sorunlarını dile getirdiğimiz için bize teşekkür etti.

Sanırım 3 gün önce eşimle Dikilitaş Mahhalesinden eve doğru yürürken, kocaman bir bisikletin pedalını çevirmeye çalışan, bacakları kısa geldiği için ayakta pedal çeviren 13-14 yaşlarında bir delikanlı; “Salih Ağabey iyi akşamlar. Sen beni tanımazsın. Ama ben seni Uşak Gündem’den tanıyorum” deyince gözlerim dolu dolu oldu. Çok mutlu oldum.

Geçen hafta 18-20 yaşlarında çıtı pıtı Allah sahibine bağışlasın dünyalar güzel genç bir kızımız; “Salih Bey merhaba. Haberlerinizi ve yazılarınızı takip ediyorum. Lütfen böyle devam edin” dedi.

Tüm bunlar da bana bir ömür boyu yetti…

Çok yaşayası patronumuz Hidayet Kıran yönetiminde ekipte bulunan diğer canlarım; Gamze, Görkem ve Baran’la gazetecilik yapmak için neredeyse 24 saat çalışıyoruz. Şeytan pabucu dikmiyoruz.

Biz yalnızca ve yalnızca gazetecilik yapmaya çalışıyoruz.

Hepsi bu…

Yorumlar (6)
kuvvai milliyeci 1 ay önce
artık herşeyin bir sonu olduğu gibi akp,yede yol görünmeye başladı.ilk seçimlerden sonra akp ninde sonu anavatan gibi olacağı nı şimdiden görür gibiyim.iktidardan düştükten sonre çoğu akp,l,lerin bile kendilerinin akp,li olmadıklarını ispatlamak için yariş içinde olacağını bile görebiliriz.21 yılda gelinen nokta,ülkemizin en az 30 yıl geriye gitmesidir.iktidarın inatla sürdürmek istediği yanliş ekonomi modeli,hayatın herkesimini etkileyip milyonların yaşama azmini yok etmiştir.dünyada eşi benzeri olmayan bir tek adam yönetim sistemiyle başta ekonomi,milli eğitim,sağlık olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların fabrika ayarları bozulmuştur.gelir dağılımındaki adaletten,tutun yargının bağımsızlığı,basın özgürlüğü,yolsuzluklar,yasaklar,yoksulluklar ne yazıkki vicdanları sızlatmaktadır.artık akp 21 yılın sonunda günahlarıyla sevaplarıyla tabiki günahları daha çok, ülkemize daha fazla zarar vermeden biran evvel seçime gidip ülkemizin çağdaş ve atatürkümüzün yolunda önünün açılmasını sağlamalıdır.
Gizli saklı 1 ay önce
O gün akşam üzeri oğlum (3) e girmedi bile hala eşim ve bende oraya uğramıştık geçerken oğlum tabi müzik falan çalınıyo diye ışıklı kalbin önünde oynamaya başladı . ve kadının biri Ak parti kollarından oda belli oğluma çekil şurdan diye kızmış eşim söyledi çocuğu iteledi (ak partili olmuşlar ama insan olamamışlar ) dedi ben duyunca çocuğumu geri götürdüm aynı yere sıkıyosa benim yanımda laf etsin diye sözde ak parti çocukları seviyomuş böyle mi sevgi orda burda bi video için çocukları itelemek mi yazık gerçekten çok yazık bizim uşağımızın ak parti kadın kolları grubunun burnu çok havada gerçektende insan olamamışlar kim bana karşı nasıl tepki gösterirse göstersin benim gözümde olamayan bir ak parti birkez daha düştü bu bir gerçek ....
İsmail GÖĞEM 1 ay önce
Uşak halkının Belkaya Köyü çeşmesinden faydalanması engelleniyor.
Köy muhtarı suyu kapatmak için her türlü bahaneyi kullanıyor.
Köyden biraz daha aşağı kısma, birkaç musluklu çeşme yapılabilir.
Halkımızın O sudan faydalanması için gerekli çalışmaları yapılması için Uşak İl Özel İdaresine mesaj ve telefon yoluyla ulaşmaya çalıştım. Olumlu sonuç alamadım.
Sizin de ilginizi bekliyorum. Su boşa akıp gitmesin hep beraber faydanalım. Muhtarın, Belkaya köylüsünü kaprisini çekmeden, onları da üzmeden....
Saygılarımla
İsmail GÖĞEM
Müge C. 1 ay önce
Bir şeyleri anlamak için bu kadar geç kalınmasaydı keşke ama zararın neresinden dönülse kârdır mantığıyla buna da şükür. Bunu akp karşıtı ve “partici” biri olarak değil “faydacı” zihniyete sahip biri olarak söylüyorum. Ayrıca paylaşımlarınız sayesinde merkezini, köylerini, belediyesini, hastanesini vs tanıma şansına daha çabuk eriştim. Hatta Uşaklı yakınlarıma sitenizi tanıtıyorum desem yeridir, sayenizde herkes şaşırıyor sen daha yeni geldin bunları nereden biliyorsun diye :) Kıymetli bilgi ve paylaşımlarınız için çok teşekkürler.
dayı 1 ay önce
gazetecilik onurlu bir meslektir onurunu koruyan tüm basın mensuplarına saygılar iş sadece parti teşkilatıyla bitmiyor verilen sözler yapılan işler ortada milletvekilleri tutamayacakları vaatleri söylemekten çekinmiyorlar sonrasında durum ortada çözülemeyen çevre yolu alt yapı pazar yeri sıralasak daha da var salla başı al maaşı durumuyla olmuyor şapkayı koyup düşünecek halleri de kalmadı şapkadan geçtim kral çıplak elde avuçta bir şey kalmadı yapacak bir şey yok
Halis 1 ay önce
Önemli olan poz vermek.foto cektirmek.icrata gerek varmi!!!!!!!!!!