En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

HDP'li dedikleri adayın eski AK Parti üyesi olduğu iddia edildi

UŞAK 29.03.2019, 15:56

Bir ulusal tv kanalında ve sosyal medyada “HDP”li, PKK’lı gibi suçlamalara maruz kalan İYİ Parti Uşak Belediye Meclisi 28. Sıra Adayı İlhan Taşdemir’in son 8 yıldır AK Parti üyesi olduğu iddia edildi.

Kanal 58'de katıldığı canlı yayında Taşdemir’in AK parti üyesi olduğunu ve üç ay önce istifa ederek İYİ Parti’ye kayıt olduğunu açıklayan İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür, ““Ben hiçbir zaman ev toplantılarında bile hiçbir rakibimle ilgili kişisel konumlarına girmedim. Kamusal alanda yapılan veya yapılmayanları eleştirdim.  Partilerine bile en ufak kötü bir söz söylemedim.

Bu karalama kampanyası benim ortağımla başladı. Doğum yeri Diyarbakır diye HDP ve PKK ile özdeşleştirmeye çalıştılar bu tutmadı. Ortağımla benin vergi rekortmenliğimiz var. Böyle faydalı insanları ötekileştirmek son derece tehlikelidir. Doğulu ve Güneydoğulu  vatandaşlarımız kendi partilerindense çok iyi. Sorun yok. Başka partiye geçerse HDP’li PKK’lı oluyor” şeklinde yakındı.

“Ulusal ve yerel kanallarda PKK’lı ve HDP’li olarak lanse edilen Uşak Belediye Meclisi 28. ve son sıra adayı İlhan Taşdemir de hakkındaki iftira ve karalamalardan çok rahatsız. Taşdemir’in tek suçu Ağrı doğumlu olmasıdır” diyen Gür, (Kartonlarada bir takım görüntüler göstererek) “Bu kartondaki büyütülmüş belge, İlhan Taşdemir arkadaşımızın 2010 yılından 2018 yılına kadar AK Parti Uşak İl Teşkilatı üyesi olduğunu gösteren belgesi. En son istifa tarihi de 28 Kasım 2018 tarihidir” dedi. Gür daha sonra yine büyütülerek kartona yapıştırılmış, bir takım fotoğrafların o dönemki AK Parti Üyesi İlhan Taşdemir ve dönemin AK parti İl Başkanı ve şimdiki belediye başkan adayı Mehmet Çakın ile çekilmiş bir takım fotoğraflarını da gösterdi.

Yorumlar (0)