28.09.2022, 14:38

Hayırlı olsun; Ülkemiz ve ilimiz seçim sathına giriyor

Gazeteci Abdülkadir Selvi Hürriyet’teki köşesinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da tüm il başkanlarını toplayarak seçim startı verdiğini yazmış.

Aldığım bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 28 Ekim’de açıklayacağı “Seçim Vizyon Belgesi ile tüm Türkiye’de olduğu gibi AK Parti Uşak Teşkilatı’da sahaya inerek çalışmalara başlayacakmış.

Sayın Selvi yazısında il başkalarının, Genel başkanlarına; ithal aday istemediklerini; “Milletin kapısını çalıp derdini anlatacağı milletvekili istediğini, kontenjan adayların 10’dan fazla milletvekili seçilecek illerden gösterilmesini istemişler.

İl başkanlarını bir diğer isteği de “İl başkanları ve belediye başkanlarından aday gösterileceklerin istifa ettirilmesini ama aday gösterilmeyecekse izin verilmemesi” olmuş.

Sayın Erdoğan gibi bir lider il başkanlarının bu son önerisini mutlak dikkate alacaktır diye düşünüyorum. Bu da şu demek: 28 Ekim’den sonra Uşak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Çakın ve AK Parti Uşak İl Başkanı Sayın Fahrettin Tuğrul’un aday olup olmayacağını öğrenebileceğiz.

AK Parti; Uşak’ta oy kaybetse de kazansa da her zaman seçimlere en hazır parti ve teşkilat olmuştur. Şu anda aktif olarak görünmeseler de sahada en çok çalışan il teşkilatıdır.

Sayın Selvi, köşesinde Sayın Erdoğan’ın il başkanları toplantısında şu 3 konuya vurgu yaptığına değinmiş:

1) 20 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma atılımlarını...

2) Doğrudan vatandaşa dokunan hizmet ve eserlerimizi...

3) Muhalefet sadece lafla vakit öldürürken, 2053 vizyonuyla geleceğe dair hayali, programı ve projesi olan tek siyasi hareket olduğumuzu anlatın.

Sayın Erdoğan’ın vurguladığı ilk 2 konuyu Uşak için uyarlarsam: Evet geçmişte AK Parti Uşak’a da çok güzel hizmetler yapmıştır. Allah razı olsun. Ama dün dünde kaldı. Bugün, Uşak’ın çok da hizmet aldığını bir Uşaklı olarak maalesef söyleyemeyeceğim.

2018 yılından bu yana Uşaklı olarak bizi heyecanlandıracak, dişe dokunur bir proje göremiyorum.

Tam tersi; bitmek bilmeyen çevre yolu ve Millet Bahçesi, ilçe yolları, tamir ve tadilatı bir türlü bitmeyen okullar, su tutmayan göletler, sağlık hizmeti alınmasında yaşanan sorunlar…

Bugün Uşak için düşünülen ve maliyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karşılanacağı söylenen geçen yıl için 140 milyon TL maliyet belirlenen Uşak Belediyesi arıtma tesisi, artan maliyeti yüzünden yarım kalan Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi hastanesi inşaatı, Sivaslı Devlet Hastanesi, Banaz ve Eşme Hükümet konakları…

Sayın Erdoğan’ın 3. Maddede vurguladığı 2053 vizyonuna gelirsek; Uşak için gelecekte ne gibi projeler sunulacak? Çok merak ediyorum.

Yorumlar (3)
Bozkurt 2 ay önce
Vatandaş olarak biz de seçim bir an önce olsa da şu iktidardan kurtulsak diye bekliyoruz.
Müge C. 2 ay önce
Gidişinizi iple çekiyorum ! Yapılması gerekenleri halka hizmet ediyoruz diye yansıtan, içleri bomboş (!) olan bina açılından başka bir şey yapmayan ancak çok iş yapıyor gibi görünmeyi iyi beceren bir hükümetle yaşlanıyoruz senelerdir. Ekonominin, eğitim sisteminin, kurumların içini boşaltmaktan başka bir şey yapılmadı malesef. Enflasyon belasını başımıza sarıp en yüksek maaş zammı yapıyor görünmeleri, geliri düşük kesime en çok yardımı yapıyor görünmeleri zaten halkın ne kadar fakirleştirildiğinin göstergesi. Ancak bunları öyle bir yansıtıyorlar ki pazarlama 10 numara.
ÖZ UŞŞAKLI 2 ay önce
İKTİDAR ARTIK EMEKİLİGE HAK KAZANDI EYT LİLERİLE BİRLİKTE KENDİLERİDE EMEKLİ OLUP SEFASINI SÜRSÜNLER