Yusuf Kısa Reynmen Kimdir?

Sosyal medyayı kasıp kavuran Scorp, Youtube ve instagram fenomeni Reynmen ya da gerçek adıyla Yusuf Aktaş kimdir, nereli, kaç yaşında.
Yusuf Kısa  Reynmen Kimdir?

Sosyal medyayı kasıp kavuran Scorp, Youtube ve instagram fenomeni Reynmen ya da gerçek adıyla Yusuf Aktaş kimdir, nereli, kaç yaşında.

Sosyal Medyada Reynmen olarak tanınan Yusuf en çok takipçisi olan Youtube fenomenleri arasında yer almaktadır. En ünlü sosyal medya karakterlerinden birisi olan Reynmen, son dönemde söylediği şarkılar ile gündem oluşturdu.

EN ÜNLÜ TÜRK YOUTUBER

1995 yılında İstanbul Bağcılar'da dünyaya gelmiştir. Radyo ve Televizyon Programcılığı okumaktadır. Günümüzde Youtube video sitesinde yayınladığı videolar takipçileri tarafından oldukça beğeni ile izlenmektedir. Her geçen gün daha da başarılı hale gelmektedir. Reynmen ilk yükselişini bir sosyal medya sitesi olan Scorp’ta çekmiş olduğu kısa videolar sayesinde yakalayıp bir anda parlamıştı.

Bu kısa videolar sayesinde ünlenen Yusuf Aktaş İnstagram’da en çok takipçiye sahip olan sosyal medya fenomenlerinden biri haline geldi. Reynmen Scorp’un ardından Youtube’a geçerek videolarını artık bu platform üzerinden yayımlamaya başladı. Youtube kanalında şuan 5 milyon 600 bin abonesi vardır.

Reynmen Youtuber Olarak Ünlendi Sonradan Sesinin Güzelliği Keşfedildi.

Özellikle ‘’Biziz’’ ve ‘’Voyovoy’’ şarkıları ile ciddi bir mesafe kat etmiştir. 2019 yılında ise Reynmen; yepyeni çalışması "Derdim Olsun" müzik video klibi ile Türkiye'nin en çok izlenen videoları arasına girdi. Derdim Olsun' şarkısı ile 24 saatte 6,3 milyon kullanıcıya ulaşarak Aleyna Tilki'nin elinde bulundurduğu en kısa zamanda en çok izlenen video rekorunu da kırdı.

Yaptığı bu geçişin ardından takipçi ve izlenme sayısı ile birlikte hayran kitlesini de arttırdı. Müzik kariyerine Voyovoy ve Biziz şarkıları ile başlayıp sevenleri ve dinleyicilerinden büyük ilgi toplamıştı. Reynmen en iyi çıkışını ise 2019’un başında ‘’Derdim Olsun’’ şarkısı ile yaptı. Klibi sadece 3 gün içerisinde içerisinde Youtube Trendleri’nde 1. sıraya oturdu. Şarkı şu ana dek 250 milyondan fazla tıklanma oranına sahip.

Son çıkardığı şarkı Ela ile Derdim Olsun’dan bile daha çok dikkatleri üzerine çekti. Reynmen Yeni klibi yayına girmeden önce iddialı bir açıklama yapan Reynmen, “Eğer ilk gün 15 milyon izlenmezse İnstagram'ı kapatırım” demişti.

Reynmen'in yeni şarkısı Ela da ilk 10 dakikada 400 bin, 1 saatte 3 milyon ve 24 saatten kısa sürede 12,5 milyondan fazla izlenerek YouTube Türkiye rekorunu kırdı. Üçüncü ayın sonunda 200 milyon dinlenme oranını geçti.

Bugüne kadar Aleyna Tilki'nin elinde bulunan 'ilk gün izlenme rakamı' rekoru, 6 milyon izlenmeyi geçen Reynmen'e geçti. Reynmen, kırılan bu rekor üzerine İnstagram hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerine teşekkür etti. Reynmen'in Ela'yı duyurduğu İnstagram paylaşımı bile ilk 24 saat dolmadan 3.5 milyondan fazla görüntülenme elde etti.