Yangının acı reçetesi! İzmir sularında 3 cansız beden bulundu

Geçtiğimiz gün İzmir'in Menderes ilçesinde başlayan tehlikeli yangınlar giderek büyüdü. Yangınlara müdahale eden helikopterli ekip için acı haber bugün geldi. İzmir sularında cansız bedenler can yaktı.
Yangının acı reçetesi! İzmir sularında 3 cansız beden bulundu

Türkiye genelindeki bitmek bilmeyen felaketlere bir yenisi de İzmir'in menderes ilçesindeki orman yangını oldu. Yaşanan orman yangınına müdahale için seferber olan ekipler arasında Tahtalı Barajı'na düşen helikopter için arama çalışmaları başlatılmıştı.

aw033420-02.jpg

Yangının acı reçetesi! İzmir sularında 3 cansız beden bulundu- İzmir Menderes Keler Mahallesi'ndeki orman yangınına müdahale ederken, su aldığı esnada Tahtalı Barajı'na düşen helikopterde mürettebattan 4 kişi kaybolmuştu. Kaybın ardından 1 kişi kendi imkanları ile kurtulurken yoğun arama kurtarma çalışmaları sonucunda 2 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

İzmir Valiliği son cansız bedenin Türk olduğunu açıkladı

İzmir Valiliği'nin resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre Helikopter kazasında bulunan İanshanlo Lamzar ve Oleg Agaev isimli cansız mürettebatın ardından Mehmet Akif Tutuk'un cansız bedeninin enkazdan çıkartıldığı aktarıldı. aw033420-01.jpg

Valilik'ten yapılan resmi sosyal medya paylaşımındaki açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

Menderes ilçesi Keler Mahallesi’nde Tahtalı Barajı’na düşen yangın söndürme helikopterinde görevli personeli arama kurtarma çalışmalarında 19.09.2023 günü 06.50 itibarıyla son kişi olan Türk mürettebatın cansız bedenine de ulaşılmış, böylece baraj gölündeki 3 mürettebatın tamamının cesedine ulaşılmıştır. Arama çalışmaları sonlandırılmıştır. Cenaze, otopsi işlemleri için Menderes Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.

İşte Valiliğin o paylaşımı:

lrsgtjw.jpg

Valilik'ten yapılan son açıklama ile İzmir'e acı haber verilirken kazadan kurtulan bir kişinin akıbeti hakkında henüz net bir bilgiye ulaşılmadı.