Valilik binası yılbaşında taşınıyor

Uşak Endüstri Meslek Lisesi eski binası valilik binası olmak için gün sayıyor. AK Parti Uşak Milletvekili Dr. İsmail Güneş, mevcut Uşak Valilik binasının yıkılacağını ve meydan olacağını belirtti. Uşak Valiliğinin yeni yılda faaliyetlerine yeni binasında devam etmesi bekleniyor.

GÜNCEL 26.07.2022, 18:38

Valilik binası yılbaşında taşınıyor

Uşak Endüstri Meslek Lisesi eski binası valilik binası olmak için gün sayıyor. AK Parti Uşak Milletvekili Dr. İsmail Güneş, mevcut Uşak Valilik binasının yıkılacağını ve meydan olacağını belirtti. Uşak Valiliğinin yeni yılda faaliyetlerine yeni binasında devam etmesi bekleniyor.

GÜNCEL 26.07.2022, 18:38
Valilik binası yılbaşında taşınıyor

Güneş, yıkılan Kız Meslek Lisesi binasının olduğu alana da vatandaşlar tarafından geniş bir bahçesi olan cami yapılmasının planlandığını, Bir Eylül Stadı’nın da duvarlarının ve tribünlerinin meydana dâhil edileceği ve burasının vatandaşlar için bir spor alanı haline getirileceğini kaydetti.

HÜKÜMET KONAĞI YIKILIYOR

Yapımı TOKİ’ye devredilen 110 bin metrekarelik bir alan üzerine planlanan Millet Bahçesi, için açıklamalarda bulunan AK Parti Uşak Milletvekili Dr. İsmail Güneş, “

“Endüstri Meslek Lisesi’nin eski binası tarihi bina olarak tescil edildi. B tarihi bina ve atölyeleri Uşak Valilik binası olarak kullanmayı planladık. Şimdiki valilik binasını yıkacağız. Bildiğiniz gibi 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda yapılan her türlü etkinlikte kalabalık yollara taşıyor ve trafiği aksatıyor. Buraya Uşak’ta sanatsal gösterilerin yapılacağı büyük bir meydan yapacağız.

Yıkılan Uşak Lisesi eski binası 8 bin metrekarelik bir alanı kaplıyordu Burada yer altına 2 katlı, 800 araçlık bir otopark yapıp üzeri de yine meydana eklenecek. Bu proje yapıldıktan sonra yolu kaplamaya ihtiyaç duymayacağız.

Şu anda Millet Bahçesi alanı içerisinde kalan Uşak Bir Eylül Stadı’nın duvarlarını yıkacağız. İçrisindeki tartan pist ve yeşil alan kalacak. Stadı da spor alanı olarak Millet Bahçesine dahil edeceğiz.

CAMİ MİLLET BAHÇESİ’NDEN YER ÇALMAYACAK

Güneş, konuşmasının bir bölümünde bölgede büyük bir cami yapılacağı bilgisini de verdi. Şehit cenazeleri ve bayram namazları kılmak için geniş ve büyük bir cami gerektiğini belirten Güneş, “Bu milletin yüzde 99’u Müslüman. Ne yazık ki Uşak’ta bahçesi geniş ve büyük bir cami yok. Cami yapılması şart. Camimiz, Kız Meslek Lisesi’nden kalma tarihi binanın önüne yapılacak. . Millet Bahçesi arkada kalacak. Meydandan çalma yok. Köşede bir yerde kalacak. Meydan da gerekli, Millet bahçesi ve camide gerekli.

Meydanı kısıtlayan bir şey yok. Biz bu yapıyı bütünleştiriyor. Üstelik camiyi devlet değil vatandaşla bağışlarla yapacak” dedi.

Nuri şeker Caddesi üzerinde bulunan eski Emniyet Müdürlüğü ve çarşıda bulunan Uşak Öğretmenevi binalarının da yıkılacağını kaydeden Güneş, bu binaların yerine modern kamu misafirhaneleri yapılacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (21)
dayı 5 ay önce
Allah rızası için hayatın yalan sağlık laçka tüm kurumlar ona keza laçkalaşmış millet nasıl gecinirim derdinde biz millet vekilerinin yaptığına bakın uşakta eğitimi heba ettiniz yetmedi uşağın en güzide yerlerini harcamak için ellinizde geleni yapıyorsunuz yazık okul yapalım el uzaya gidiyor bize yaya demekten acizler ilk ayet oku siz okumayı sadece kuranı kerim olarak algılayan cahiller cami yapmakla müslüman olunmuyor dört büyük kitabı okursanız belki cahil kafalarınız calışır nedenmi yalan sizde riya sizde halkı kandırmak sizde uşağın en güzide yerlerrini heba etmek sizde seçimden seçime halkın kapısını yalandan calmakta sizde bu dünyada utanma duygunuzu kaybetmişsiniz ömür dünyada ne yapacaksınız kul hakkıyla nasıl hesap vereceksiniz ben hakkımı helal etmiyorum sizlere haram olsunnnnnnnnnnnnnn
Cemalettin 5 ay önce
Şehitler varken bayram yapılmaz,bayram yapmak için okul yapmak lazım.
Kemal Erdem 5 ay önce
Uşaklık başta nitelikli mesleki eğitim olmak üzere bir çok ihtiyacı var; bunlar arasında bence cami yok. (Yeni yapılan Takva Camii, heybetiyle ve geniş çevresiyle yeterlidir).
ZÜBÜK 5 ay önce
Susayım susayım diyorum ama içim el vermiyor böyle şeyleri duyunca rahmetli Kemal Sunal’ın bir filmi vardı hatırlarmısınız bilmem ZÜBÜK hah tamda o filmden bir alıntı yapmış cami zaten var ibadeti evdeyse yapıyoruz önemli olan işsizliğe ve ekonomik sıkıntıları çözmeye odaklı bişeyler yapın ülkede koyundan bol bitirt yok eğitim haneleri yıkıp cami yapan zihniyet bu ülkeyi bu hale getirdi zaten ya sabır ya sabır cıldırmamak elde değil arkadaş
Ömer 5 ay önce
Senin suçun yok İsmail.senin kapasiten belli suç sana oy verip millet vekili yapanın
ali 5 ay önce
eğitimi sıfırlayıp, yerine avanak avanak mülteciler gezsin diye yer yapmak. kaç tane çocuğumuz oradan oraya taşıdığınız okullar için sabahları yada akşamları koşturuyor önce ona bakın. cami için parayı diyanet bütçesi hayli hayli karşılar eğer para toplanacaksa Uşağın etrafına saçtığınız okullardaki çocukların ulaşımını karşılamak için toplayın. ama eğitimli bir millet okuyan bir millet olmasın ise derdiniz doğru yoldasınız
Uşaklı vatandaş 5 ay önce
fabrika yapın...
ikra 5 ay önce
Ben doğrumu anladım?.Uşak lisesi, Endüstri meslek lisesi,Orhan Dengiz Anadilu Lisesi,Besim Atalay Ortaokulu,Kız Meslek Lisesi 500 kapasiteli pansiyonlar Valilik Binası yıkılip milli eğitim taşınıp yerine cami projesi Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen bir halifeden Mukaddes kitabın ilk emri ikra "oku" derken bu kadar eğitim kurumunun yıkılip cami yapılması yada proje aşamasında olması takdir uşak halkının keşke kentsel dönüşum tokiye planlasaydıniz o kadar çocuk öģrenci öğretmen çalısan personel esnaf bu kadar mağdur olmazdı wesselam
Vatandaş 5 ay önce
Cami yapmak iş değil, normal vakitlerde 1 saf bile cemaat olmayacak. Mühim olan içini doldurmak. O yüzden daha işlevsel yerlere harcayın paramızı. Paramızı diyorum çünkü o sizin değil bizim paramız !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın