Vali Kocabıyık vatandaşın derdini dinledi

Kasım ayında “Uşak’ın ilk kadın Valisi” olarak atanan Vali Funda Kocabıyık, ilk halk gününü düzenledi.
Vali Kocabıyık vatandaşın derdini dinledi

Vali Funda Kocabıyık "Halk Günü" programında görüştüğü vatandaşların taleplerini dinledi
Vali Funda Kocabıyık, "Halk Günü" programında Valilik toplantı salonunda vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyip sorunların çözümü için ilgili kurum müdürlerine gerekli talimatları verdi. 
Vatandaşların katılım sağladığı ‘halk günü’ programına Vali Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Kurum Müdürleri katıldı.
Vali Funda Kocabıyık, konu ile ilgili yaptığı değerlendirme: “Bizler, Devlet olarak ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermenin gayretindeyiz. Bu anlayışla son yıllarda atılan adımlarla ekonomik anlamda kalkınmanın yanında sosyal devlet anlamında da reform niteliğinde bir çok projeye imza atılmıştır. 
Vatandaşlarımız taleplerini CİMER ve Açık Kapı vasıtasıyla bizlere ulaştırabildiği gibi muhtarlarımız vasıtasıyla da iletebilmektedirler. Bunun yanında vatandaşlarımızın taleplerini yüz yüze görüşmek ve çözüm yolları bulmak üzere periyodik olarak “halk günü” programı düzenlemekteyiz. Bu programda vatandaşlarımızla tek tek görüşüp sorunlarını dinleyerek, sorunların çözümü ile ilgili çalışmaları başlatıyoruz. Halk Günü programlarımızın vatandaşlarımızın dertlerine çare olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.” dedi.