Vali Kocabıyık Türkiye’yi yöneten kadınlarla Anıt Kabir’de

Vali Funda Kocabıyık Türk Kadınına Seçme Ve Seçilme Hakkı Verilişinin Yıl Dönümünde Ankara’da düzenlenen programa katıldı
Vali Kocabıyık Türkiye’yi yöneten kadınlarla Anıt Kabir’de

Türk Kadınına Seçme Ve Seçilme Hakkı Verilişinin Yıl Dönümünde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ankara’da bir kutlama programı düzenlendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un başkanlığındaki heyet ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etti. Vali Funda Kocabıyık’ın da iştirak ettiği bakanlık programına kadın milletvekilleri, muhtarlar, bürokratlar, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri katıldı. 
Bakan Selçuk başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Bakan Selçuk'un mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Misakı Milli Kulesi'ne geçen Bakan Selçuk, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Bakan Selçuk, deftere şunları yazdı: 
"Aziz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kadınlarımızın siyasal, ekonomik ve toplumsal yaşama katılımları açısından dönüm noktası olan seçme seçilme hakkını elde etmelerinin 84'üncü yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. 
Kadınlarımız, 5 Aralık 1934 tarihinden bu yana eğitimden sağlığa, yargıdan yürütmeye, özel sektörden kamuya kadar daha güçlü bir şekilde hayatın her alanında başarıyla görev almaktadır. Karar alma mekanizmalarında üstlendiğimiz sorumlulukların bilinciyle ülkemizin 2023 hedeflerine yürüyüşünde, öncü rol olmayı sürdüreceğiz. Kadınlarımız toplumsal yaşama etkin şekilde katılarak Türkiye Cumhuriyetinin kalkınmasında üzerlerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmektedir. Kadınlara yönelik ayrımcılık içeren her türlü anlayışın ortadan kaldırılması, aileyi ve kadınları güçlendirecek düzenlemelerin yapılması için çalışıyoruz. Bizler bu amaçla demokrasiye ve kadın haklarına sahip çıkmaya, toplumsal adalet duygusunu güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle aziz hatıranızı bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz." 
Anıtkabir'i ziyarete gelenlerle sohbet eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, programın sonunda tüm katılımcılarla fotoğraf çektirdi.