Vali Funda Kocabıyık vatandaşları mı azarladı?

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın İsmet Paşa Caddesi’ndeki denetimler sırasında vatandaşları azarladığı yönündeki iddialara ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 02.04.2020, 12:04 02.04.2020, 12:11

Vali Funda Kocabıyık vatandaşları mı azarladı?

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın İsmet Paşa Caddesi’ndeki denetimler sırasında vatandaşları azarladığı yönündeki iddialara ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 02.04.2020, 12:04 02.04.2020, 12:11

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu programa konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın İsmet Paşa Caddesi’nde sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşları azarladığı yönündeki iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, "Olayın hemen ardından valimize mesaj attım. Bizim valilerimizle iletişimimiz sadece yönetici ilişkisi değil. Ancak ortak akılla yönetebiliriz. Mesajıma cevap olarak, 'Sayın Bakanım bağışlayın denetim için caddeye çıktık. Beraber gittiğim arkadaşlarıma sosyal mesafeyi korumalarını tembih ettim. Vatandaşlara örnek olmaları açısında. Maalesef yanımda ve karşımda bulunan arkadaşlarım da sosyal mesafaye uymadılar. Bir araya kümelendiler. Uyarı yaptığım sırada da çekim yapıldı. Benim kendi getirdiğim çalışma arkadaşlarımı ikaz ettim. Bu ikaz da yanlış anlaşıldı. Kusurum varsa affola' dediğini aktardı.

Soylu, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Ana caddelerin seyrekleştirilmesi benim talimatım. Bazen bizler söylediklerimizle beraber çalıştığımız arkadaşları koridora sokabiliyoruz. Hepimizin hatası olabilir. Eğer hataysa da vatandaşımızın bizi affedeceğini düşünüyoruz. Adam kaybetmek kolay, kazanmak zor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (15)
Uğur 3 yıl önce
Valimiz tedbir amaçlı ve insan sağlığını korumak için elinden geleni yapıyor
Hüseyin Çelik 3 yıl önce
Bence valimizin yaptığı yanlış değil halk hiç umursamadan birbiri arasındaki mesafeye bile dikkat etmeden dolaşıyor valimiz de onun için tepki göstermiş bence haklı da tskler valimize
Mehmet 3 yıl önce
Ben banaz Gürlek köyü nden biz karintanadayiz çıkamıyoruz işe güce bakamiyoruz ne olacaz böyle hazırda bişey kalmadı elektirik telefon temel ihtiyaclarimiz var ne zaman bitecek
İsmail 3 yıl önce
SAYIN VALİMİZ ASIL SIZ BİZİ AFFEDIN.BUNUN GÜNDEM OLMASI BİLE BANA GÖRE YANLIS.SAYGILAR EFENDIM.insanlarimiz birazdaha bana neci olmaktan kurtulsa ne guzel olacak.
Mehmet gündüz 3 yıl önce
Sayın valim asıl biz özür dileriz bizim halkımız adına siz bizim sağlığımız için uğraşıyor sunuz benim maddi durumum iyi olsa çıkmam
Usak 64 3 yıl önce
Vali hanim dogru mesafe koyulmasi lazim ama vali hanimin yanindekilerde mesefaye dikkat etmesi lazim herkesin cani degerli
Ahmet Şahin 3 yıl önce
Başkanımız vatandaş in sağlığı için gereken i yapmış
Ahmet ERDOĞAN 3 yıl önce
Valimiz bizlerin iyiliği için yaptığı bir şey niçin kötüye çekiliyor bilmem Teşekkür edileceği yerde üzüyorsunuz.
Ramazan SARI 3 yıl önce
Ben üslupta davranışta hiç bir yanlış görmüyorum vali hanımı tebrik ediyorum başarılar diliyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın