Vali Funda Kocabıyık'tan Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Funda Kocabıyık, Ramazan bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı

GÜNCEL 04.06.2019, 00:08

Vali Funda Kocabıyık'tan Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Funda Kocabıyık, Ramazan bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı

GÜNCEL 04.06.2019, 00:08
Vali Funda Kocabıyık'tan Ramazan Bayramı Mesajı

Uşak Vali Funda Kocabıyık, Ramazan Bayramı mesajında şunları ifade etti.

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha nihayete erdirdik. Ramazan ayı boyunca İlimizde her kesimden vatandaşımızla bir araya gelmeye onlarla iftar sofralarında beraber olmaya çalıştık. İnfak ayı olan bu mübarek ayda hem maddi hem de manevi açıdan paylaşmanın mutluluğunu yaşarken yetimlerimizin, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yüzlerindeki gülümsemeye tanıklık ettik.

Bayramlar; sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde hissedildiği ve en çok şekilde tezahür ettiği, sevginin paylaştıkça çoğaldığı, büyüklerimizin gönül rızasının alındığı, küçüklerimizin sevindirildiği, yalnızlara ve kimsesizlere sahip çıkıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu müstesna günlerdir.

Bu mübarek bayramda aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimizin anne ve babalarının ellerinden öpüyor, değerli eşlerinin ve sevgili şehit çocuklarımızın, değerli gazilerimizin bayramını tebrik ediyorum.

Bizlerin huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakarca görev yapan tüm güvenlik güçlerimizin, yaşlı rehabilitasyon ve huzur evlerinde bulunan bir parça vefa ve sevgiye muhtaç yaşlılarımızın, sevgi evlerinde kalan miniklerimizin de özellikle bayramını tebrik ediyorum.

Bayram vesilesiyle şehir dışına çıkacak, memleketlerine gidecek vatandaşlarımızdan yolculukları esnasında trafik kurallarına uymalarını, uykusuz araç kullanmamalarını, aşırı hızdan kaçınmalarını rica ediyorum. Bayramlarımız buluşma kavuşma günleri olsun, acılarla bayram sevincimizin gölgelenmesine izin vermeyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının başta aziz milletimiz ve İslam âlemi olmak üzere tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisiyle, sizleri muhabbetle selamlıyor, Bayramınızı tebrik ediyorum.

Yorumlar (0)